ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանի շնորհավորանքը նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան ընդունվելու առթիվ: Համալսարանական կրթությունն արժեք է, որը ոչ մի պարագայում և ոչ մի իրադարձության դեպքում չի կարող ստվերվել: Եվ դուք, սիրելի՛ առաջին կուրսեցիներ, այսօրվանից դառնում եք այս արժեքի կրողը՝ միանալով համալսարանական կրթության ճանապարհն անցնող հազարավոր ուսանողներին:
Մեր համալսարանում կրթական բարեփոխումներ են, որոնց նպատակը մեկն է՝ նոր դարաշրջանում դառնալ նոր որակի համալսարան՝ իրականացնելով նոր աշխարհի պահանջներին համապատասխան հմտություններով մասնագետներ և արժանավոր քաղաքացիներ կերտելու մեր առաքելությունը:
Սիրելի՛ ուսանողներ, դուք հասուն մարդիկ եք և հասկանում եք, որ բարեփոխումների իրականացումը հեշտ չէ և դրանում ահռելի դեր ունեն մեր գլխավոր շահառուները, այսինքն՝ մեր ուսանողները: Դուք այն ուժն եք, որը մեզ ոգևորում է աշխատել, զարգացնել մեր համալսարանը, բարձրացնել կրթության որակը և լինել մրցունակ: Մենք վստահ ենք, որ մեր համալսարանի անցած ճանապարհը, զարգացման տարբեր շրջաններն ու ձեռքբերումները ստեղծել են այն ամուր հիմքը, որի վրա կարող ենք կառուցել մեր նոր շրջանի պատմությունը՝ բարոյահոգեբանական առողջ մթնոլորտում, միասնական ջանքերով և սրտացավ մոտեցմամբ:
Ցանկանում եմ վստահեցնել, որ մեր համալսարանը նոր ուսումնական տարվա մեկնարկին ամբողջությամբ պատրաստ է, և գործընթացը կիրականացվի լավագույն ձևով: Բուհի ղեկավար կազմը, պրոֆեսորադասախոսական կազմը, բոլոր ստորաբաժանումները բնականոն աշխատում են և պատրաստ են օգնել ձեզ: Համալսարանի պաշտոնական կայքում (asue.am) դուք կգտնեք առաջին շրջանի համար ձեզ անհրաժեշտ ամբողջ տեղեկատվությունը և կկարողանաք հետադարձ կապ պահպանել մեզ հետ:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա առթիվ, մաղթում արդյունավետ ուսումնառություն և ուսանողական անմոռանալի կյանք: Հիշե՛ք, որ ուսումնական տարիներն են կանխորոշելու ձեր ապագան, աշխատանքային կարիերան:

Дорогие студенты, первокурсники
Сердечно поздравляю Вас с началом учебного года и по случаю поступления в Армянский государственный экономический университет. Университетское образование является событием, которое не может быть осквернено ни в коем случае. И вы, дорогие первокурскники, с сегодняшнего дня становитесь носителями этих ценностей, вместе со студентами нашего университета.
В нашем университете осуществляются образовательные реформы, цель которых одна - в новую эпоху стать университетом нового качества, со специалистами соответствующих навыков и миссией воспитания достойсных граждан.
Дорогие студенты, вы зрелые люди и должны понимать, что осуществление реформ не является простым и главную роль в этом процессе выполняют именно студенты. Вы являетесь той силой, которая вдохновляет работать, развивать наш университет, ценить качество образования и быть конкурентоспособным.
Мы уверены, что путь, пройденный нашим университетом, различные этапы развития и достижения, создали крепкую основу, на которой можно создать историю новой эпохи, в здоровой атмосфере, едиными усилиями и душевным подходом.
Хочу заверить, что университет полностью готов к началу нового учебного года и процесс будет осуществлен лучшим образом. На официальном сайте (asue.am) вы найдете необходимую информацию и сможете установить обратную связь.
Снова поздравляю вас с Днем знаний, желаю эффективного обучения и незабываемую студенческую жизнь. Помните, что студенческие годы определят ваше будущее, трудовую карьеру.