ՀՊՏՀ ուսանողը դարձել է պաուերլիֆտինգի աշխարհի չեմպիոն
Պրոֆեսիոնալ սպորտով զբաղվող ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի մագիստրանտ Էդգար Բադալյանը դարձել է պաուերլիֆտինգի (ուժային եռամարտ) աշխարհի չեմպիոն: Մարզիկն այսօր հյուրընկալվել է լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնում, պատմել իր հերթական հաջողության մասին:
Աշխարհի առաջնությունը տեղի է ունեցել մայիսի 15-19-ը, Ուկրաինայի Լուցք քաղաքում, մասնակցել են 700 մարզիկներ՝ աշխարհի 30 երկրից: Հայաստանը 56 կգ քաշային կարգում ներկայացնող Էդգարը 325 կգ ուժային եռամարտի արդյունքով գրավել է 1-ին հորիզոնականը:
«Այս հաղթանակը քրտնաջան աշխատանքի արդյունք էր: Անսահման հպարտություն զգացի, երբ պատվո հարթակին կանգնած էի, և հնչում էր Հայոց օրհներգը: Ինձ հետ աշխատելու, ինձ ոգևորելու համար շնորհակալ եմ իմ մարզիչներին՝ Հայաստանի պաուերլիֆտինգի ֆեդերացիայի նախագահ Գագիկ Սարոյանին, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի դասախոս Արման Գուլյանին, համալսարանիս»,-ասաց Էդգարը:
Նպատակասլաց մարզիկը առանց վարանելու կշարունակի մարզումները՝ նոյեմբերին Լեհաստանում կայանալիք պաուերլիֆտինգի միջազգային առաջնությանը կրկին Հայաստանի անունը բարձր պահելու, հակական եռագույնը ծածանելու համար:

Количество просмотров: 1038
Магистрант финансового факультета АГЭУ, профессионально занимающийся спортом Эдгар Бадалян стал чемпионом мира по пауэрлифтингу (силовое троеборье). Спортсмен посетил отдел информации и связей с общественностью, рассказал об очередной победе.
Мировое первенство состоялось с 15-19-е мая в городе Луцк Украины, принимали участие 700 спортсменов из 30 стран мира. Эдгар из Армении, представленный в весовой категории 56 кг, занял 1 место зарегистрировав результат 325 кг.
«Это победа является результатом длительной и сложной работы. Я почувствовал безграничную гордость, когда стоял на пьедестале почета и звучал гимн Армении. Я благодарен своим тренерам за работу со мной, за вдохновение, президенту федерации пауэрлифтинга Армении Гагику Сарояну, преподавателю кафедры физвоспитания по ЧС и гражданской обороне Арману Гуляну, и родному университету» - сказал Эдгар.
Целеустремленный спортсмен без раздумий будет продолжать свои тренировки, для того, чтобы достойным образом представить Армению в международном первенстве, которое состоится в Польше.