«ՀՊՏՀ ուսանողները համարձակ են և մեծ ներուժ ունեն». հերթական աշխատաժողովը՝ «Կոկա-կոլայի» ներկայացուցչի մասնակցությամբ
26.04.2021
Մեր համալսարանի և «Կոկա-Կոլա ՀԲՔ Արմենիայի» համագործակցությունը շարունակվում է։ Այսօր մարքեթինգ մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանողների համար «Կատեգորիաների կառավարում, մերչնդայզինգ» խորագրով աշխատաժողով անցկացրեց նշված ընկերության կատեգորիաների զարգացման ղեկավար Նոնա Պապյանը։ Արտալսարանային հանդիպումը բաղկացած էր 2 մասից՝ դասախոսություն և աշխատաժողով։ Տեսական հատվածում բանախոսը համակողմանիորեն անդրադարձավ կատեգորիաների կառավարման հիմունքներին և մերչնդայզինգի էությանը, շուկայում բրենդի առաջմղման գործում դրանց կարևորությանը։ Այնուհետև, աշխատաժողովի գործնական մասում, ուսանողները զարգացրին թեմային առնչվող հմտությունները։ Բաժանվելով թիմերի՝ նրանք կատարեցին առաջադրանք՝ կոնկրետ ապրանքների համար իրականացնել մերչնդայզինգ։ Մասնակցում էր մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ Վադիմ Գրիգորյանը։
Աշխատաժողովը հագեցած էր հարցուպատասխանով ու քննարկումներով։
asue.am-ի հետ զրույցում Նոնա Պապյանն ասաց, որ մեր ուսանողների հետ արդեն 2-րդ անգամ է հանդիպում և տպավորված է. «ՀՊՏՀ ուսանողները համարձակ են և մեծ ներուժ ունեն, նրանց հետ աշխատելիս նկատում եմ կրեատիվություն ու ստանդարտից դուրս մտածողություն»։

“Студенты АГЭУ отличаются смелостью и имеют огромный потенциал”: очередной семинар с участием представителя компании “Кока-Кола”
Продолжается сотрудничество между нашим университетом и компанией “Кока-Кола Армения”. Сегодня состоялся семинар под названием “Управление категориями, мерчандайзинг” для студентов второго курса по направлению подготовки “Маркетинг”, который провела руководитель отдела развития категорий компании Нона Папян. Семинар состоял из двух частей – лекции и практической части. В теоретической части спикер представила основы управления категориями и понятие мерчандайзинга, а также их важнейшую роль в продвижении бренда на рынке. В практической части студентам была предоставлена возможность развить свои навыки. Разбившись на команды, студенты выполнили практическое задание. В семинаре принял участие заведующий кафедрой маркетинга Вадим Григорян.
На семинаре прозвучали интересные вопросы и ответы, развернулась дискуссия.
В беседе с сотрудниками asue.am Нона Папян отметила, что встречается с нашими студентами уже во второй раз и приятно впечатлена. “Студенты АГЭУ отличаются смелостью и огромным потенциалом, работая с ними, чувствуешь их креативное и нестандартное мышление”,- подчеркнула Нона Папян.