ՀՊՏՀ մարքեթինգ մասնագիտության ուսանողները զարգացնում են գործնական հմտությունները
Մարքեթինգը ստեղծագործական մասնագիտություն է, որում առանձնակի են խրախուսվում նոր ու այլընտրանքային գաղափարները: Սա նկատի առնելով՝ ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի դասախոսները մշտապես ոգևորում են ուսանողներին և բազմաբնույթ միջոցառումներով հարթակ տրամադրում ստեղծագործական մտքի զարգացման, թարմ գաղափարների իրացման համար: Սա միաժամանակ բարելավում է ուսանողի գործնական հմտությունները:
Հենց այս նպատակով էլ մարքեթինգի ամբիոնի ասիստենտ Նաիրա Հայրապետյանը մարքեթինգ մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողներին բիզնես քեյս է առաջադրել՝ «Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի» Cashback տեսակի քարտերի տարածման համար մշակել «հաղորդակցային պլան»: Առաջադրանքը «Մարքեթինգային հաղորդակցություններ» առարկայից է, և նախաձեռնության շրջանակում այսօր նշված կուրսի 2 հոսքերում դասախոսեց բանկի հաղորդակցային դեպարտամենտի ղեկավար Արտյոմ Ղազարյանը: Ներկա էր մարքեթինգի ամբիոնի վարիչի ժ/պ Վադիմ Գրիգորյանը: Թեման ժամանակակից մարքեթինգի միտումների, մասնավորապես սոցիալական ցանցերում և առհասարակ համացանցում բրենդի կամ բիզնեսի առաջմղման եղանակների, սպառողների հետ հետադարձ կապի պահպանման մասին էր: Դասի ընթացքում նաև ուսանողները հայտնեցին տեսակետներ ու կարծիքներ, քննարկեցին կոնկրետ իրավիճակներ:
Մեզ հետ զրույցում դասախոս Նաիրա Հայրապետյանն ասաց, որ ուսանողները իրենց առաջադրանքը կկատարեն մինչև այս կիսամյակի ավարտը, իսկ ընթացքում տարբեր բանախոսություններ կունկնդրեն, ինչը կօգնի առավել համակողմանի ընկալել առարկան և լավագույնս կատարել գործնական առաջադրանքը:

Студенты специальности маркетинг АГЭУ закрепили свои теоретические знания практическими навыками
Маркетинг является творческой профессией, где особенно поощряются новые и альтернативные идеи. В этом контексте лекции кафедры маркетинга АГЭУ всегда вдохновляют студентов и предоставляют платформу для творческого мышления, развития свежих идей, в то же время улучшая практические навыки студента.
Наира Айрапетян, доцент кафедры маркетинга, предложила бизнес-кейс для студентов 4 курса специальности «Маркетинг» разработать «коммуникационный план» для распространения карт Cashback ACBA-Credit Agricole Bank. Сегодня Артем Казарян, начальник отдела коммуникаций банка, выступил с лекцией о современных тенденциях маркетинга, в частности о том, как продвигать бренд или бизнес в социальных сетях и интернете в целом, поддерживая связь с потребителями. На лекции присутствовал Вадим Григорян, исполняющий обязанности заведующего кафедрой маркетинга.
В беседе с нами, Наира Айрапетян сказала, что студенты завершат свое задание к концу этого семестра и будут посещать различные лекции в течение курса, что поможет им полностью понять предмет и выполнить практическое задание.