ՀՊՏՀ ուսանողները՝ «Ստամինա» կազմակերպության դրամաշնորհային մրցույթի հաղթողներ
Վաճառքի աութսորսինգային «Ստամինա» կազմակերպությունը դեռևս սույն թվականի մայիսին հայտարարել էր ծառայությունների ոլորտում վաճառքի մասնագետներ պատրաստելու դրամաշնորհային մրցույթ՝ հաղթողներին իրենց ընկերությունում վերապատրաստում, փորձառություն և աշխատանք երաշխավորելով, ինչպես նաև աշխատանքի տեղավորման հնարավորություն՝ ՀՀ-ում գործող ՏՏ, ֆինանսաբանկային և ներդրումային, մարքեթինգային, արտաքին գովազդի և այլ առաջատար ընկերություններում:
Հպարտորեն տեղեկացնենք, որ մեր համալսարանի երկու ուսանող՝ Անուշ Վասիլյանը և Ռոմիկ Հովակիմյանը, դարձել են «Ստամինա» կազմակերպության դրամաշնորհային մրցույթի հաղթողներ:
asue.am-ն այսօր կապ հաստատեց նրանց հետ և տեղեկացավ, թե հաջողություն արձանագրելուց հետո ինչ փուլ են թևակոխել մեր հրաշալի ուսանողները: Ի դեպ՝ նրանք երկուսն էլ սովորում են ֆինանսական ֆակուլտետի հեռակա ուսուցման ֆինանսներ մասնագիտությամբ, Անուշը փոխադրվել է 3-րդ, Ռոմիկը՝ 4-րդ կուրս: Մրցույթի մասին տեղեկացել են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքից:
Այս պահին «Ստամինա» կազմակերպությունում Անուշը և Ռոմիկը մասնակցում են վերապատրաստման անվճար դասընթացին, որը նրանց հարստացնում է գործնական գիտելիքով և հմտություններով, ինտերակտիվ շփումներով: Անուշը նաև զուգահեռաբար փորձառություն է անցնում այդ կազմակերպությունում, որից հետո կանցնի աշխատանքի՝ որպես վաճառքի մենեջեր: Դասընթացի ավարտից հետո «Ստամինա»-ի գործընկեր կազմակերպություններից մեկում աշխատանքի կանցնի նաև Ռոմիկը:
Շնորհավորում ենք մեր խելացի ու նպատակասլաց ուսանողներին և մաղթում անձնական ու աշխատանքային նորանոր հաջողություններ:

Студенты АГЭУ – победители грантового конкурса, организованного компанией “Стамина”
Еще в мае 2021 г. компания “Стамина”, занимающаяся аутсорсингом продаж, объявила конкурс на предоставление грантов, гарантируя победителям прохождение тренингов и стажировки в организации с возможностью трудоустройства в ведущих компаниях РА в финансово-банковской и инвестиционной, ИТ, маркетинговой и рекламной сферах.
С гордостью хотим сообщить, что двое студентов нашего университета – Ануш Василян и Ромик Овакимян, стали победителями грантового конкурса компании “Стамина”.
Сотрудники asue.am сегодня связались с ними, чтобы узнать подробности. Оба являются студентами финансового факультета (заочная форма обучения) по направлению подготовки “Финансы”. Ануш перевелась на третий, а Ромик – на четвертый курс. О конкурсе они узнали из текста объявления, размещенного на официальном сайте АГЭУ.
Сейчас Ануш и Ромик принимают участие в бесплатных тренингах в компании “Стамина”. Ануш параллельно проходит стажировку в компании, после чего начнет работать в качестве менеджера по продажам. После завершения тренингов в одной из организаций-партнеров компании “Стамина” начнет работать и Ромик.
Поздравляем наших умных и целеустремленных студентов и желаем им новых успехов в личной жизни и профессиональной деятельности!