ՀՊՏՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտորը ծանոթացել է ավարտական աշխատանքների ընթացքին
Ապրիլի 15-ից մեկնարկած 2018-2019 ուսումնական տարվա ամփոփիչ ատեստավորման շրջանը 1 ամսից կամփոփվի: ՀՊՏՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Դիանա Գալոյանն այսօր շրջայց կատարեց ֆակուլտետներ և ներկա գտնվեց առկա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի՝ մաքսային գործ, կոմերցիա մասնագիտությունների...
ՀՀ կենտրոնական բանկի գործունեությանը վերաբերող գործնական գիտելիքներ ստանալու նպատակով օրերս ՀՊՏՀ բանկային գործ մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողներն այցելել են ԿԲ, շրջայց կատարել ու բանախոսություններ ունկնդրել: Նախաձեռնության հեղինակ, բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Գևորգ Սարդարյանը...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Գալացի Դանուբիուս  համալսարանի (Ռումինիա) միջև Եվրոպական Միության «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում իրականացվող համագործակցության արդյունքում ՀՊՏՀ-ում երեկ հյուրընկալվել է նշված համալսարանի ռեկտոր Անդրի Պուշկան և միջազգային կապերի գծով...
ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալվեցին Արագածավանի թիվ 1 դպրոցի աշակերտները
Այսօր ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալվեցին Արագածավանի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի ուսուցչական կազմի անդամներն ու 8-12-րդ դասարանների աշակերտները: Հանդիպման ընթացքում ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը մանրամասն ներկայացրեց համալսարանում գործող մասնագիտությունները, ուսման վարձերը, ուսումնառելու...
Հեռակա մագիստրատուրայում մեկնարկել են ուսումնական պարապմունքները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում նոյեմբերի 2-ին մեկնարկել են 2015-2016 ուստարվա  հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսերի ուսումնական պարապմունքները: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը այսօր շրջայց է կատարել ֆակուլտետներով, հեռակա մագիստրատուրայի դասերից արձանագրել...
Հեռակա մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի դասերը մեկնարկել են
ՀՊՏՀ-ում այսօր մեկնարկել են 2014-2015 ուստարվա հեռակա  ուսուցման մագիստրատուրայի 2-րդ կիսամյակի դասերը: Այսօրվանից սկսած՝ դասերը կտևեն  չորս շաբաթ: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շրջայց է կատարել տարբեր ֆակուլտետներով և հանդիպել հեռակա  մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի ուսանողների...
Մեկնարկել են 2014-2015 ուսումնական տարվա 2-րդ կիսամյակի դասերը (լուսանկարներ)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր մեկնարկել են 2014-2015 ուսումնական տարվա  2-րդ կիսամյակի դասերը. փետրվարի 9-ից սկսվել են առկա կրթաձևերի՝ բակալավրատի և մագիստրատուրայի ուսումնական պարապմունքները: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շրջայց է կատարել ֆակուլտետներով, արձանագրել...
ՀՊՏՀ-ում քննաշրջան է. շրջայց ֆակուլտետներով
Համալսարանի  լսարաններում և միջանցքներում խումբ-խումբ ուսանողներ դասախոսություններ են կրկնում, միմյանց հարցեր տալիս՝  քննասենյակ մտնելուց առաջ սովորածը վերհիշելու և բարձր գնահատական ստանալու համար: Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում հունվարի 8-ից մեկնարկել է 2013-2014 ուստարվա առաջին կիսամյակի...

Գտնվել է 17 նորություն
С 15-го апреля в АГЭУ начался итоговый аттестационный период 2018-2019 учебного года и через месяц он будет завершен. Сегодня проректор по учебным работам АГЭУ д.э.н., профессор Диана Галоян побывала на защите работ очного бакалавриата и магистратуры специальностей таможенное дело, коммерция и специализации аудит....
На днях студенты 4-го курса специальности “Банковское дело” посетили ЦБ. Автор инициативы, ассистент кафедры банковского дела и страхования, к.э.н., Сардарян Геворг в беседе с отделом информации и связей с общественностью кратко рассказал о результатах визита.Таким образом, сотрудники ЦБ разъяснили студентам...
Ученики школы №1 Арагацавана побывали АГЭУ
Сегодня члены учительского состава и ученики 8-12-ых классов средней школы №1 Арагацавана побывали в АГЭУ. В ходе встречи проректор по учебно-огранизационным вопросам Мирдат Арутюнян подробно представил специальность университета, размеры платы за обучение, условия обучения, в том числе вступительные экзамены,...
В заочной магистратуре стартовали учебные занятия
2 ноября в Армянском государственном экономическом университете стартовали учебные занятия 1-го и 2-го курса заочной магистратуры 2015-2016 учебного года. Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ обходил факультеты и встретился с студентами заочной магистратуры. По поводу старта занятий студенты очень...
Стартовали занятия 2-го курса заочной магистратуры
Сегодня в АГЭУ начались учебные  занятия  2-го  семестра  2014-2015  учебного  года  второго курса заочной магистратуры. Начиная с сегодняшнего дня, занятия продлятся 4 недели. Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ обходил факультеты и встретился с студентами 2-го...
В  аудиториях  и  коридорах  университета  студенты  группами  повторяют  лекции, задают  друг  другу  вопросы  для  того, чтоб  до  начала  экзамена  вспомнить    все   подготовленное с  целью  получения  высокой  оценки.    В  Армянском  государственном  экономическом  университете  с  8-го  января  началась ...