«Ստեղծարարություն և նորարարություն» անգլերեն դասընթաց՝ միտված մասնագիտական և լեզվական հմտությունների բարելավմանը
Դիտումների քանակ՝ 1697
ՀՊՏՀ լեզուների ամբիոնը կազմակերպել է «Ստեղծարարություն և նորարարություն» անգլերեն դասընթացը (“Creative and Innovation course”), որը հատուկ հրավերով վարում է «Սիներջի Արմենիա» ընկերության մարդկային ռեսուրսների ղեկավար Աննա Կոնջորյանը: Նախատեսվում է 8 դասախոսություն, որի ընթացքում կարծարծվեն աշխատաշուկայի արդի պահանջների, տեղեկատվական դարաշրջանում մասնագետներից պահանջվող հմտությունների մասին հարցեր, ինչպես նաև «Ֆուտուրիզմ և տնտեսական հեղափոխության ակնարկ», «Նորարարությունների մեխանիզմները և գործընթացները», «21-րդ դարի կրթություն» թեմաները: Մեկնարկը երեկ էր, քննարկման առանցքում՝ ստեղծարար մտածողության զարգացման հարցը, մասնակցում էին դասախոսներ, տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ:
Մեզ հետ զրույցում լեզուների ամբիոնի վարիչի ժ/պ, բ.գ.դ., դոցենտ Լուսինե Հարությունյանն ասաց, որ դասընթացին կարող են մասնակցել բոլոր ուսանողները, նպատակն է զարգացնել մասնագիտական, համակարգչային, լեզվական հմտությունները, նաև նախապատրաստել նրանց գործատուին պատշաճ ներկայանալուն:
Դասընթացավար Աննա Կոնջորյանն էլ վստահեցրեց՝ բոլոր հանդիպումներն անցկացվելու են ինտերակտիվ, քննարկումային մթնոլորտում, լինելու են խմբային աշխատանքներ, դասընթացն ամփոփվելու է թիմային նախագծի մրցույթով:

Кафедра языков АГЭУ организует курсы английского "Креативизм и инновации" (“Creative and Innovation course”), который по специальному приглашению ведет руководитель человеческих ресурсов компании "Синерджи Армения" Анна Конджорян. Планируется провести 8 лекций, на которых будут освещены актуальные вопросы рынка труда, необходимые профессиональные навыки, а также темы "Футуризм и очерки экономической революции", "Механизмы и процессы инноваций", "Образование в 21-м веке". Начало было дано вчера, в центре обсуждения был вопрос развития творческого мышления, принимали участие преподаватели, студенты различных факультетов.
В беседе с нами и.о. заведующего кафедрой языков, д.ф.н., доцент Лусине Арутюнян сказала, что принять участие в курсах могут все студенты, а целью их проведения является развитие профессиональных, лингвистических, компьютерных навыков, а также подготовление их к надлежащему представлению.
Анна Конджорян заверила, что все встречи будут проведены в интерактивной, дискуссионной атмосфере, будут проведены групповые работы, а в завершении курсов будет проведен конкурс командных проектов.