Դավիթ Հախվերդյանը և Համազասպ Գալստյանը՝ «Ռազմատնտեսական անվտանգության արդի սպառնալիքները Հայաստանում» խորագրով կլոր սեղան-քննարկման հիմնական զեկուցողներ
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Դավիթ Հախվերդյանը և «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի հետազոտող, տնտեսագիտության թեկնածու Համազասպ Գալստյանը հունիսի 16-ին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում կազմակերպված «Ռազմատնտեսական անվտանգության արդի սպառնալիքները Հայաստանում» խորագրով կլոր սեղան-քննարկմանը: Հրավիրյալները քննարկել են ռուս-ուկրաինական պատերազմից հետո ձևավորված նոր աշխարհաքաղաքական և աշխարհատնտեսական իրողություններով պայմանավորված՝ Հայաստանի համար ռազմատնտեսական ոլորտում նոր ռազմավարական խնդիրների հստակեցման և տնտեսական քաղաքականության վերանայման հարցերը։
Դավիթ Հախվերդյանը հանդես է եկել «Աշխարհաքաղաքական հակառակորդների հետ տեխնոլոգիական խզումը՝ որպես արդի ռազմատնտեսական սպառնալիք», Համազասպ Գալստյանը՝ «Ռուս-ուկրաինական պատերազմի ազդեցությունը ՀՀ ռազմատնտեսական միջավայրի վրա» թեմայով զեկուցումներով։
Կլոր սեղան-քննարկման վերաբերյալ առավել հանգամանալից տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի պաշտոնական կայքում՝ հետևյալ հղմամբ։

Давид Ахвердян и Амазасп Галстян – основные докладчики круглого стола - дискуссии “Современные угрозы военно-экономической безопасности в Армении”
17.06.2022 Амберд
16 июня директор исследовательского центра АГЭУ “Амберд”, доктор экономических наук, профессор Давид Ахвердян и исследователь центра “Амберд”, кандидат экономических наук Амазасп Галстян приняли участие в круглом столе - дискуссии “Современные угрозы военно-экономической безопасности в Армении”, организованном на площадке Национального оборонно-исследовательского университета МО РА. Участники мероприятия обсудили вопросы уточнения стратегических задач в военно-экономической сфере Армении и пересмотра экономической политики в свете новых геополитических и геоэкономических реалий, возникших после российско-украинской войны.
Давид Ахвердян выступил с докладом “Технологический разрыв с геополитическими противниками как современная военно-экономическая угроза”, Амазасп Галстян – с докладом “Воздействие российско-украинской войны на военно-экономическую среду РА”.
С подробностями мероприятия можно ознакомиться на официальном сайте Национального оборонно-исследовательского университета МО РА, перейдя по следующей ссылке.