Գիտական հետազոտությունների մեթոդաբանության շուրջ քննարկում ՈւԳԸ մենթորների հետ
Գիտական աշխարհի հանդեպ հետաքրքրված ՀՊՏՀ ուսանողներին այսօր «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոն էր բերել Ուսանողական գիտական ընկերության մենթորների՝ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանի և նշված կենտրոնի տնօրեն Դավիթ Հախվերդյանի հետ հանդիպումը: Քննարկման առանցքում գիտական հետազոտության մեթոդաբանությունն էր, Դիանա Գալոյանը համանուն խորագրով զեկուցում ներկայացրեց և ՈւԳԸ-աններին օգտակար խորհուրդներ հղեց գիտական աշխատանքը գրագետ կատարելու համար: Մենթորները մանրամասն պարզաբանեցին այն կետերը, որով պետք է ուղղորդվել հետազոտություն կատարելու ընթացքում. վերնագրի ճիշտ ընտրությունից մինչև սեղմագիր, եզրակացություն, ու առաջարկությունների ներկայացում։
Մասնակցում էին  ՈւԳԸ աշխատանքների համակարգող, ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների գծով ռեկտորի խորհրդական Լիլիթ Դադայանը և ՈւԳԸ ֆակուլտետային պատասխանատուները։ Հանդիպումն ամփոփվեց հարցուպատասխանով:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ ՈւԳԸ-ն այս ուսումնական տարում նոր թափով ու որակով է մեկնարկել իր գործունեությունը, պատասխանատուների հետ մի քանի հանդիպումներ են եղել, համապատասխան թեմայով մեր հրապարակումներից մեկին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Обсуждение методологии исследования с наставниками Студенческого научного общества
Сегодня студенты АГЭУ, заинтересованные миром науки, встретились в исследовательском центре «Амберд” с наставниками Студенческого научного общества, Дианой Галоян и директором исследовательского центра “Амберд” Давидом Ахвердяном. В центре дискуссии была методология научного исследования, Диана Галоян представила доклад с тем же названием и дала полезные советы представителям студенческого научного общества для надлежащего выполнения научной работы.
Наставники подробно объяснили пункты, которыми следует руководствоваться во время исследования: от правильного выбора названия до аннотации, заключения и презентации.
На встрече присутствовали координатор студенческого научного общества, советник по работам со студентами Лилит Дадаян и представители СНО факультетов. Встреча завершилась вопросами и ответами.