Դեպի «Էրազմուս+». անգլերենի քննությունների մեկնարկը տրված է
Անգլերեն լեզվի իմացությունը առաջին կարևոր պայմանն է «Էրազմուս+» եվրոպական ծրագրով արտերկրի բուհերում սովորել ցանկացողների համար:
Միջազգային ծրագրին ակտիվորեն անդամակցող Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, իր ուսանողների համար ամեն ուստարում կազմակերպում է անգլերենի քննություններ, որի արդյունքով ՀՊՏՀ-ականները կարող են մասնակցել ծրագրի մրցույթին: Քննությունների մեկնարկը տրվեց այսօր:
Մասնակիցներին ողջունեց արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը, պարզաբանումներ ներկայացրեց քննության անցկացման վերաբերյալ ու ստուգատեսն սկսվեց:
Առաջիկա օրերին ևս կանցկացվեն քննություններ, այս մասին հայտարարությունը հրապարակել էինք ավելի վաղ: Հիշեցնենք, որ «Էրազմուս+»-ի վերաբերյալ համապարփակ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի Միջազգային ծրագրեր խորագրում:

Знание английского языка – первое важное условиe для студентов, желающих обучаться в иностранных вузах по европейской программе “Эразмус +”.
Армянский государственный экономический университет, который активно участвует в международных проектах, и в каждом учебном семестре организует для своих студентов экзамены по английскому языку, по итогам которых, наши студенты смогут участвовать в конкурсе.
Экзамены стартовали с сегодняшнего дня.
Начальник отдела внешних связей Вард Гукасян приветствовала участников, дала разъяснения по по поводу проведения экзамена, и испытание началось.
В ближайшие дни также планируются экзамены: соответствующие объявления мы опубликовали ранее. Напомним, что вы можете получить всеобъемлющую информацию о программе “Эразмус +” на официальном сайте АГЭУ в разделе Международных программ.