Դիտումների քանակ՝ 6377
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը (ՀՊՏՀ) 2019/2020 ուսումնական տարվա համար հայտարարում է բակալավրի կրթական ծրագրով առկա ուսուցման ընդունելություն
Դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվում են 2019թ. մայիսի 6-ից մինչև հունիսի 1-ը ներառյալ` ժամը 900-1730-ը: Հունիսի 25-ից մինչև հուլիսի 2-ը ներառյալ կանցկացվի նաև ընդունելության լրացուցիչ փուլ: Այդ փուլում կարող են դիմել Հայաստանի Հանրապետության երկքաղաքացիներն ու օտարերկրացինե­րը, օտարերկրյա պետությունների ուսումնական հաստատությունները տվյալ ուսումնական տարում ավարտած Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները, նույն տարվա գարնանային զորակոչից զորացրված դիմորդները, նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագի­տա­կան ուսումնական հաստատությունների տվյալ տարվա շրջանավարտները:
Դիմորդների հայտագրումը կատարվում է ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովում (ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին հարկ), որն աշխատում է բոլոր օրերին՝ ներառյալ տոն և հանգստյան օրերը:
Հայտարարության մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի տրամադրած կից փաստաթղթից:
Ի գիտություն մեր բոլոր դիմորդների նշենք, որ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am) «Դիմորդ» խորագրի ներքո բացվել է նոր բաժին՝ «ՀՊՏՀ ընդունելություն 2019-2020»,  որտեղ կարող եք գտնել ընդունելության ողջ գործընթացի մասին պարբերաբար հրապարակվող համապարփակ ու թարմ տեղեկություններ:

Армянский государственный экономический университет (АГЭУ) объявляет прием на очное обучение по образовательной программе бакалавра на 2019/2020 учебный год.
Документы абитуриентов будут приняты с 6 мая 2019 года до 1 июня включительно с 900-1730. .
С 25 июня до 2 июля включительно будет проведет дополнительный этап приема. На этом этапе могут обращаться граждане РА имеющие двойное гражданство и иностранцы, граждане РА, окончившие в данном учебном году учебные заведения зарубежных стран, демобилизованные весеннего призыва этого года, выпускники начальных профессиональных и средних профессиональных учебных заведений данного года.
Прием документов осуществляется в приемной комиссии АГЭУ (1-ый этаж финансового факультета), которая работает во все дни, включая праздничные и выходные дни.
С подробностями объявления можно ознакомиться в приложенном документе, предоставленном приемной комиссией АГЭУ.
К сведению всех абитуриентов отметим, что на официальном сайте АГЭУ (asue.am) в разделе "Абитуриент", открылся новый раздел "Прием в АГЭУ 2019-2020", где будет размещена вся необходимая информация, касающаяся данного процесса, предоставленная приемной комиссией АГЭУ, а также вся информация, которая будет освещена отделом информации и связей с общественностью АГЭУ, новости и репортажи.