Հարութն այնքա᷉ ն առինքնող էր, այնքա᷉ ն բարեկիրթ. հավերժ փառք
Հարութ Հովհաննիսյան` անփոխարինելի ընկեր, բարեկիրթ, պայծառ ու ինտելեկտուալ երիտասարդ. այսպիսին է մեր անմահ հերոս ՀՊՏՀ-ականը ընկերների հուշերում:
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 1-ին կուրսեցի Հարութը ծառայության էր մեկնել 2019 թ. հունվարին: Հադրութում ադրբեջանական ագրեսիան ետ մղելիս նա ընկավ հերոսի մահով…
Դեկան Նարեկ Կեսոյանը asue.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ Հարութը, 1-ին կուրսեցի լինելով, հասցրել էր աչքի ընկնել իր բարեկրթությամբ, շահել էր բոլոր դասախոսների համակրանքը, դեկանատի աշխատակիցները միշտ կհիշեն նրա ժպիտը: Նա նաև հասարակական բարձր ակտիվություն էր ցուցաբերում, ՈւԽ-ական էր:
«Նա այնքան առինքնող էր, այնքան բարեկիրթ…»:
Մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի ՈւԽ նախագահ Լուսինե Խուրշուդյանի խոսքով` Հարութին ճանաչող բոլոր համալսարանականներն անասելի ցավ են ապրում` գիտակցելով, որ նա էլ մեզ հետ չէ:
«Այսօր ընկերներով վերհիշում էինք մեր սիրելի Հարութի ամեն մի ասածը, շատ էր ուրախանում ֆակուլտետի ուսխորհրդի հաջողություններով: Բանակ գնալիս ասաց, որ կվերադառնա ու մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը ՈւԽ փառատոնում կդարձնի «Լավագույն ֆակուլտետ»: Երբ արդեն բանակում էր, զանգեցինք և ասացինք, որ մեր ֆակուլտետը լավագույնն է ճանաչվել, շատ ոգևորվեց, շնորհավորեց ու ասաց կեցցեն մերոնք…Նա անմահ հերոս է, մե′ր Հարութը»,- ասաց Լուսինեն։

Арут был таким располагающим к себе, таким благовоспитанным. Вечная слава!
Арут Ованнисян – незаменимый друг, благовоспитанный, светлый и интеллектуальный молодой человек. Таким предстает наш бессмертный герой, студент АГЭУ в воспоминаниях друзей.
Студент первого курса факультета маркетинга и организации бизнеса Арут Ованнисян отбыл на службу в январе 2019 г. В ходе отражения азербайджанской агрессии в Гадруте он пал смертью героя…
В беседе с asue.am декан Нарек Кесоян отметил, что Арут, будучи студентом 1-го курса, уже успел выделиться своей благовоспитанностью, завоевать симпатии всех преподавателей, а сотрудники деканата всегда будут помнить его улыбку. Он также проявлял высокую общественную активность, был членом Студенческого совета.
«Он был таким располагающим к себе человеком, таким благовоспитанным…».
По словам председателя Студенческого совета факультета маркетинга и организации бизнеса Лусине Хуршудян, все, знавшие Арута, испытывают нестерпимую боль от осознания того, что его больше нет рядом с нами.
«Сегодня в кругу друзей мы вспоминали слова Арута, очень радовался успехам Студсовета факультета. Перед отбытием на службу сказал, что вернется и сделает все возможное, чтобы факультет маркетинга и организации бизнеса на фестивале Студенческого совета выиграл в номинации «Лучший факультет» вуза. Когда Арут был уже в армии, мы позвонили ему и сообщили, что наш факультет признан лучшим, очень обрадовался, поздравил и сказал: “Молодцы наши!”. Он бессмертный герой, наш Арут»,- сказала Лусине.