ՀՊՏՀ ֆինանսների ամբիոնի վարիչ տ.գ.դ., պրոֆեսոր Աշոտ Սալնազարյանի նախաձեռնությամբ մարտի 15-ին տեղի է ունեցել ֆինանսներ մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողների և ՐԻՖԱՅՆ ծրագրով վերապատրաստված դասախոսներ, ֆինանսների ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Էդգար Աղաբեկյանի, ամբիոնի ասիստենտներ, տ.գ.թ. Սրբուհի Իսրայելյանի և Մարե Խաչատրյանի հանդիպումը: Ամբիոնի վարիչը և դասախոսները ներկայացրել են 2019-2020 ուսումնական տարում ներդրվելիք ՐԻՖԱՅՆ ծրագրով նախատեսված «Կորպորատիվ ֆինանսեր» մագիստրոսական ծրագրի առանձնահատկությունները, առավելությունները, առարկայական ծրագրերը, դասավանդման մեթոդաբանությունը և այլն, պատասխանել լսարանի հարցերին, ծավալվել է քննարկում:
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ-ում ծրագրի համակարգող արտաքին կապերի բաժնից՝ հիշեցնելով, որ ՐԻՖԱՅՆ-ը եռամյա նախագիծ է, որի գործողությունները նախատեսված են 2017 թ. հոկտեմբերից մինչև 2020 թ. հոկտեմբերը: Նախագծի նպատակների, վերջնարդյունքների, գործընկերների, ինչպես նաև նախագծում ՀՊՏՀ դերի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է բուհի պաշտոնական կայքի միջազգային ծրագրեր  բաժնում և նախագծի պաշտոնական կայքում:
Նշենք, որ ներդրվելիք ծրագրի վերաբերյալ մարտի 4-ին ևս մեկ քննարկում էր կազմակերպվել ՀՊՏՀ-ում: Այս մասին մեր հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

По инициативе заведующего кафедрой финансов АГЭУ, д.э.н., профессора Ашота Салназаряна 15-ого марта состоялась встреча студентов 4-ого курса специальности финансы с преподавателями, прошедшими переподготовку по программе РИФАЙН: доцентом кафедры финансов, к.э.н. Эдгаром Агабекяном, ассистентами, к.эн. Србуи Исраелян и Маре Хачатрян. Заведующий кафедрой и преподаватели представили особенности магистерской программы по "Корпоративным финансам", которая будет внедрена в 2019-2020 учебном году по программе РИФАЙН, предметные программы, методику преподавания и т.д., ответили на интересующие вопросы, провели дискуссию со студентами.
Об этом сообщают из отдела внешних связей - координатора программы РИФАЙН, напомнив, что РИФАЙН – это проект, продолжительностью в три года, действия которой предусмотрены с октября 2017 по октябрь 2020 г.
О целях программы, последних сроках, партнерах, а также информация о роли АГЭУ в проекте размещена на официальном сайте вуза здесь, и официальном сайте проекта.
Отметим также, что данная программа уже была представлена в АГЭУ 4-ого марта. С нашей публикацией об этой теме можно ознакомиться здесь.