Դիտումների քանակ՝ 3033
Այսօր մեր համալսարանում ավարտական աշխատանք էին պաշտպանում ապահովագրական գործ (նախագահ՝ ՀՀ ԿԲ ֆինանսական համակարգի կայունության և զարգացման վարչության պետի տեղակալ Նարեկ Սարգսյան), կառավարում (նախագահ՝ Հայ-Ռուսական համալսարանի կառավարման, բիզնեսի և զբոսաշրջության ամբիոնի պրոֆեսոր Վահրամ Աբրահամյան), արժեթղթերի շուկայի վերլուծություն և կառավարում (նախագահ՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարության աշխատակազմի բյուջետային գործընթացի կառավարման վարչության բաժնի պետ, տ.գ.թ., դոցենտ Հայսեր Գասպարյան), շուկայաբանություն (նախագահ՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտի ավագ գիտաշխատող Բելլա Գաբրիելյան), մասնագիտությունների առկա բակալավրիատի 4-րդ կուրսեցիները:
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն այցելեց այն լսարաններ, որտեղ ընթանում էին պաշտպանությունները: Բնականոն, աշխատանքային ու միաժամանակ տոնական մթնոլորտում ռեկտորն ունկնդրեց ավարտաճառեր, զրուցեց հանձնաժողովի անդամների հետ, հուսադրեց ու բարեմաղթեց շրջանավարտերին:
Հիշեցնենք՝ ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի պաշտպանությունն այս տարի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի առկա ուսուցման շրջանավարտների համար սահմանված է ապրիլի 25-ից մայիսի 28-ը, բակալավրիատի հեռակա ուսուցման շրջանավարտների համար՝ մայիսի 29-ից հունիսի 20-ն ընկած ժամանակահատվածը:

Сегодня в нашем университете защитили свои выпускные работы студенты 4-го курса следующих специальностей: банковское дело (председатель заместитель начальника департамента стабильности и развития финансовой системы ЦБ РА Нарек Саргсян), управление (председатель – профессор кафедры управления, бизнес и туризма Российско-Армянского университета Ваграм Абраамян), анализ и управление рынком ценных бумаг (председатель – начальник отдела управления бюджетным профессом аппарата министерства финансов РА, к.э.н., доцент Айсер Гаспарян), маркетинг (председатель) – старший научный сотрудник Экономического института НАН РА им. М. Котаняна Белла Габриелян).
Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян посетил аудитории, где проходили защиты.
Напомним, что защита выпускных работ и магистерских диссертаций в этом году для выпускников бакалавриата и магистратуры очной формы обучения установлена с 25 апреля по 28 мая, а для сыпускников бакалавриата заочной формы обучения – с 29 мая по 20 июня. Вчера представили защиту выпускных работ выпускников специальности международных экономических отношений.