Ջեսուս Լոզանոն ՀՊՏՀ-ում է․ զարգացրե՛ք կենսունակ գաղափարներ, մո՛ւտք գործեք միջազգային ասպարեզ
ՀՊՏՀ ուսանողները բացառիկ հնարավորություն ունեն մասնակցելու իսպանացի ձեռներեց, բիզնես հրեշտակ, միջազգային փորձագետ, ստարտափ քոուչ Ջեսուս Լոզանոյի՝ Business Development Intensive Coursе դասընթացին, որը ՀՊՏՀ-ն կազմակերպում է TopStartup Academy-ի հետ համատեղ։
Դասընթացի մասնակիցներն անմիջականորեն Ջեսուս Լոզանոյից կարող են լսել բիզնեսի զարգացման, նոր բիզնես մոդելի նախագծման վերաբերյալ նոր ու կարևոր տեղեկություն և  ծանոթանալ ստարտափ հիմնելու արդիական գործիքակազմին։
Այսօր միջազգային փորձագետն իր շուրջը համախմբեց բիզնես գաղափարներով տոգորված բազմաթիվ ուսանողների և բացահայտեց Business Development Intensive Coursе-ի հիմնական նպատակադրումները՝ ինչպես գեներացնել բիզնես գաղափարներ, ինչպես գնահատել դրանց կենսունակությունը, վերջապես՝ ինչպես մշակել ընկերության բիզնես մոդելը և աճի ռազմավարությունը։
Ջեսուս Լոզանոն 11 ստարտափների հիմնադիր և համահիմնադիր է, հայաստանյան ստարտափների հետ ավելի քան 15 տարվա համագործակցության ու մենթորության փորձ ունի։ Այս տարիներին ուսումնասիրել է հայաստանյան ՏՏ ոլորտը, ծանոթ է ոլորտի առաջատար ընկերությունների հետ, վերապատրաստում է ստարտափներին, օգնում մուտք գործել միջազգային ասպարեզ։
Սիրելի՛ ուսանողներ, ինչպես տեղեկացրել էինք, ՀՊՏՀ-ականների համար նախատեսված է դասընթացի մասնակցության հատուկ կրթաթոշակ։

Джесус Лозано – в АГЭУ: генерируйте жизнеспособные идеи, выходите на международную арену
Студентам АГЭУ предоставляется исключительная возможность принять участие в учебном курсе Business Development Intensive Coursе испанского предпринимателя, бизнес-ангела, международного эксперта, стартап коуча Джесуса Лозано. Курс проводит Армянский государственный экономический университет совместно с TopStartup Academy.
Слушатели курса непосредственно от Джесуса Лозано узнают о развитии бизнеса, о проектировании новой бизнес модели, ознакомятся с современным инструментарием по созданию стартапа.
Сегодня международный эксперт собрал вокруг себя многочисленную аудиторию студентов с бизнес идеями, рассказал о целях курса Business Development Intensive Coursе: как генерировать бизнес идеи, как оценивать их жизнеспособность, как разработать бизнес модель компании и стратегию ее развития.
Дж. Лозано является основателем и сооснователем 11 стартапов, с более чем 15-летним опытом менторства и сотрудничества с армянскими стартапами. За это время он изучил IT-сферу Армении, хорошо знаком с ведущими компаниями данной области, проводит регулярные тренинги для стартаперов, помогая им выходить на международную арену.
Дорогие студенты! Как было объявлено ранее, для студентов АГЭУ предусмотрена стипендия для участия в учебном курсе.