Մարքեթինգի ամբիոնի հրավերով ՀՊՏՀ-ում երեկ և այսօր բաց դասախոսությամբ հանդես եկավ Braind ընկերության համահիմնադիր Կարեն Բաբաջանյանը՝ «Բրենդինգ» թեմայով: Հանդիպումներն անցան լեփ-լեցուն լսարանում, մասնակցում էին ոչ միայն մարքեթինգի, այլև տարբեր մասնագիտությունների ուսանողներ:
«Շնորհակալ եմ այս հնարավորության համար, ուրախ եմ տեսնել իմ գործընկերներին և երկուսուկես տարվա ընդմիջումից հետո կրկին ամբիոնի մոտ եմ, ինչը շատ հուզիչ է: Ցանկանում եմ ձեզ ներկայացնել բրենդինգի ոլորտում իմ փորձը. այն ոչ թե կանոնների խումբ է կամ գիտելիք, որը պետք է անգիր սովորել, այլ իմ փորձով, իմ անցած ճանապարհով ձևավորված մոտեցումներ, որոնք սիրով կներկայացնեմ ձեզ»,- հանդիպումը բացեց Կարեն Բաբաջանյանը:
Նա ներկայացրեց 8-ամյա պատմություն ունեցող«Բրենդինգ» ընկերությունը, ստեղծած բրենդերը, «Բրենդինգն իրականում» խորագրի ներքո խոսեց բրենդինգի ոլորտում աշխատանքի առանձնահատկությունների մասին: Հանդիպումներն անցան ինտերակտիվ, աշխույժ հարց ու պատասխանի մթնոլորտում:
Մարքեթինգի ամբիոնի վարիչի ժ/պ, տ.գ.թ., դոցենտ Վադիմ Գրիգորյանը, մեր խնդրանքով մեկնաբանելով բաց դասի նախաձեռնությունը, նշեց, որ նման հանդիպումները ամբիոնը շատ է կարևորում, քանի որ ուսանողներին եզակի հնարավորություն է ընձեռվում շփվել ոլորտի լավագույն մասնագետների հետ, ովքեր իրենց գիտելիքն ու փորձն են փոխանցում ուսանողներին: «Այս հանդիպումները բացառիկ են նրանով, որ մեր ամբիոնում, բացի մեկանգամյա բաց դասերից, ավանդույթ է ձևավորվում դասընթացների շարք կազմակերպելը: Եվ սա առաջին նման փորձն է, որը, հուսով ենք, հաջող ընթացք կունենա: Առաջիկայում մենք կունենանք այլ նախաձեռնություններ՝ հանդիպումներ մասնագետների հետ և այցելություններ կազմակերպություններ»,- տեղեկացրեց ամբիոնի ղեկավարը:

Карен Бабаджанян, соучредитель компании Braind, вчера выступил с открытой лекцией на тему «Брендинг» в АГЭУ, по приглашению кафедры маркетинга АГЭУ. Встреча состоялась в многолюдной аудитории с участием студентов не только кафедры маркетинга, но и других специальностей.
«Я благодарен за эту возможность, рад видеть моих коллег, и через два с половиной года я снова в аудитории,, что очень здорово. Я хотел бы поделиться с вами своим опытом в брендинге. Это не набор правил или знаний, которые нужно выучить наизусть, а скорее мой опыт, подходы, которые я изложил, чтобы представить вам », - открыл встречу Карен Бабаджанян.
Он представил компанию Branding, которая имеет 8-летнюю историю, о созданных брендах, рассказал об особенностях работы в области брендинга под рубрикой «Брендинг в реальности». Встреча прошла в интерактивной, живой атмосфере вопросов и ответов.
Вадим Григорян, и.о заведующего кафедрой маркетинга, к.э.н., комментируя нашу инициативу открытого занятия, отметил, что такие встречи очень важны, поскольку у студентов есть уникальная возможность пообщаться с лучшими специалистами в этой области, которые передают знания и опыт студентам.
«Эти встречи уникальны тем, что, помимо разовых открытых занятий, на нашей кафедре существует традиция организации серии курсов. И это первый такой опыт, который, как мы надеемся, будет успешным. В ближайшее время у нас будут другие инициативы - встречи с профессионалами и визиты в организации », - сказал заведующий кафедрой.