Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի համատեղ նախաձեռնությամբ հունվարի 29-ից փետրվարի 8-ն անցկացվում են «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական մարզական խաղերը: Հայաստանյան 13 բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ մրցում են հրաձգության, սեղանի թենիսի, շախմատի, պարանի ձգման, կոնցեպտ 2 մարզասարքի, կշռաքարերի բարձրացման, վոլեյբոլի առաջնություններում: Մասնակցում են Երևանի պետական, Տնտեսագիտական, Ամերիկյան, Բժշկական, Ֆրանսիական, Մանկավարժական, Ագրարային, Պոլիտեխնիկական, Ճարտարապետության և շինարարության, Լեզվահասաարակագիտական, Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի, Հայ-ռուսական (Սլավոնական), Վանաձորի համալսարանները:
Միջոցառման կազմակերպիչ՝ ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը, հայտնելով սույն տեղեկատվությունը, մեզ հետ զրույցում ասաց, որ ավանդական դարձած միջոցառումը կեզրափակվի հանդիսավոր մրցանակաբաշխությամբ:

С 29 января по 8 февраля по инициативе Армянского государственного экономического университета и студенческой спортивной федерации Армении проводятся межвузовские спортивные игры "Преподавательский кубок". 13 высших учебных заведений Армении соревнуются в первенствах по стрельбе, настольному теннису, шахматах, спортивному оборудованию концепт 2, тяжелой атлетике, волейболу. Принимают участие Ереванский государственный, Экономический, Американский, Медицинский, Педагогический, Аграрный, Политехнический, Архитектуры и строительства, Языков и социальных наук, Физической культуры и спорта, Армяно-российский (Славянский), Ванадзорский университеты.
Организатор мероприятия – и.о заведующего кафедрой физического воспитания, по ЧС и ГО Ованнес Габриелян, передал нам данную информацию и добавил, что ставшее традиционной мероприятие будет завершено торжественным награждением.