Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի համատեղ նախաձեռնությամբ հունվարի 29-ից փետրվարի 8-ն անցկացվում են «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական մարզական խաղերը: Հայաստանյան 13 բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ մրցում են հրաձգության, սեղանի թենիսի, շախմատի, պարանի...
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնը, ամփոփելով 2018 թվականին ՀՊՏՀ մարզիկ-մարզուհիների գրանցած բարձր ցուցանիշները միջազգային և հանրապետական առաջնություններում, բուհական, միջբուհական տարբեր մրցաշարերում, մասնավորապես` ՀՀ բուհերի ուսանողների 19-րդ հանրապետական մարզական...
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնն արդեն 4-րդ տարին կազմակերպում է «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական առաջնությունը: Ավանդական դարձած միջոցառումն այս տարի կանցկացվի հունվարի 27-ից փետրվարի 3-ը: Այս մասին տեղեկացրեց նշված ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը: «Նախորդ տարիներին անցկացվել...

С 29 января по 8 февраля по инициативе Армянского государственного экономического университета и студенческой спортивной федерации Армении проводятся межвузовские спортивные игры "Преподавательский кубок". 13 высших учебных заведений Армении соревнуются в первенствах по стрельбе, настольному теннису, шахматах,...
Кафедра физвоспитания, по ЧС и ГО АГЭУ уже 4-й год организует межвузовский чемпионат «Преподавательский кубок». Мероприятие, которое уже стало традицией, продлится  с 27 января по 3 февраля.   Об этом нам сообщил руководитель указанной кафедры Ованнес Габриелян.  «В прошлых годах были проведены чемпионаты по...