Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի համատեղ նախաձեռնությամբ հունվարի 29-ից փետրվարի 8-ն անցկացվում են «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական մարզական խաղերը: Հայաստանյան 13 բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ մրցում են հրաձգության, սեղանի թենիսի, շախմատի, պարանի...
Արդեն 4-րդ տարին է՝ ՀՊՏՀ նախաձեռնությամբ կազմակերպվում է «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական առաջնությունը, որի մարզական հարթակում համախմբվում են հայաստանյան տարբեր բուհերի ֆիզդաստիարակության ամբիոնի ներկայացուցիչներ՝ դասախոսներ: «Դասախոսական գավաթ-2017»-ը շախմատի առաջնությամբ մեկնարկել է հունվարի 27-ին,...
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնն արդեն 4-րդ տարին կազմակերպում է «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական առաջնությունը: Ավանդական դարձած միջոցառումն այս տարի կանցկացվի հունվարի 27-ից փետրվարի 3-ը: Այս մասին տեղեկացրեց նշված ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը: «Նախորդ տարիներին անցկացվել...

С 29 января по 8 февраля по инициативе Армянского государственного экономического университета и студенческой спортивной федерации Армении проводятся межвузовские спортивные игры "Преподавательский кубок". 13 высших учебных заведений Армении соревнуются в первенствах по стрельбе, настольному теннису, шахматах,...
Уже 4-й год по инициативе АГЭУ организуется межвузовский чемпиоант «Преподавателький кубок», в спортивной платформе которого объединяются представители кафедры физвоспитания разных вузов Армении. «Преподавательский кубок -2017» стартовал 27 января, а торжественное открытие состоялось сегодня, в котором приняли...
Кафедра физвоспитания, по ЧС и ГО АГЭУ уже 4-й год организует межвузовский чемпионат «Преподавательский кубок». Мероприятие, которое уже стало традицией, продлится  с 27 января по 3 февраля.   Об этом нам сообщил руководитель указанной кафедры Ованнес Габриелян.  «В прошлых годах были проведены чемпионаты по...
Сегодня  в  спортивном  зале  АГЭУ  состоялись  две  последние  игры  межвузовского  первенства  по  волейболу  «Преподавательский  кубок», организованное  по  инициативе  АГЭУ, во  время  которых  встретились   команды    АНАУ-ЕГЛУ  и   АГЭУ-АГПУ. За  сегодняшними  играми  следили  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян, ...