ՀՊՏՀ-ում է Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի դասախոսը
«Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ-ն ակտիվորեն համագործակցում է Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանի (Բուլղարիա) հետ: Մայիսի 6-10-ը ՀՊՏՀ-ում է նշված համալսարանի դասախոս Դեյսիսլավա Սերաֆիմովան: Ընթացիկ շաբաթ «Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվություն» և «Մարդկային ռեսուրսների կառավարում» թեմաներով նա դասախոսություններ է կարդացել ֆինանսական ֆակուլտետի 3-րդ, կառավարման ֆակուլտետի 2-րդ, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի 3-րդ կուրսերում: Բուլղարացի դասախոսը հանդիպել է ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Տիգրան Մնացականյանին, աշխատանքի տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Անահիտ Մելքումյանին, քննարկել համագործակցությանն առնչվող որոշ հարցեր:
Արտաքին կապերի բաժնի առաջատար մասնագետ Լիլիթ Մկրտչյանի ուղեկցությամբ Դեյսիսլավա Սերաֆիմովան շրջել է ՀՊՏՀ մասնաշենքերով, ծանոթացել կրթօջախի առօրյային:
Նշենք, որ Վառնայի տնտեսագիտական համալսարանից այս կիսամյակ ՀՊՏՀ-ում սովորում է Լիլի Մարտիրոսյանը: Օրերս լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն անդրադարձել էր «Էրազմուս+» ծրագրով մեր համալսարանում սովորող ուսանողներին, որոնցից մեկը Լիլին է: Հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

В рамках программы “Эразмус +”АГЭУ активно сотрудничает с Экономическим университетом Варны (Болгария). С 6-го - 10-ое мая в АГЭУ находится преподаватель вышеуказанного университета Дейсислава Серафимова. На текущей неделе она провела лекции на 3-м курсе финансового факультета, 2-м курсе факультета управление, 3-м курсе факультета бухгалтерского учета и аудита. Преподаватель из Болгарии встретилась с проректором по науке и внешним связям АГЭУ Тиграном Мнацаканяном, и.о. заведующей кафедрой экономика труда Анаит Мелкумян, обсудили вопросы сотрудничества.
В сопровождении ведущего специалиста отдела внешних связей Лилит Мкртчян Дейсислава Серафимова посетила корпусы АГЭУ, ознакомилась с буднями университета.
Отметим, что в данном семестре в АГЭУ проходит обучение студентка Экономического университета Варны Лили Мартиросян. На днях отдел информации и связей с общественностью уже представлял студентов, проходящих свое обучение в АГЭУ по программе “Эразмус+”, одной из которых является Лили. С публикацией можно ознакомиться здесь.