Երախտիքի նամակ՝ միջազգային զեկույցի պատրաստման աշխատանքներում ներդրման համար
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրեն, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Դավիթ Հախվերդյանը և հետազոտող Ռուզաննա Թադևոսյանը Ռուսաստանի Դաշնության «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի Առևտրային քաղաքականության ինստիտուտի կողմից երախտիքի նամակ են ստացել՝ «ԵԱՏՄ առևտրի ոլորտում ինտեգրացիոն գործընթացների գնահատում. 2021» միջազգային զեկույցի պատրաստման և Ապրիլյան XXII միջազգային գիտաժողովի «Առևտրի միջազգային կարգավորման նոր սահմաններ. առևտրային քաղաքականությունը և գլոբալ տնտեսության երկրորդ շունչը» ասոցացված միջոցառմանը մասնակցելու համար:
Ինչպես հայտնում են «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնից, ՌԴ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանը, Համաշխարհային բանկի հետ համատեղ, կազմակերպում է տարեկան միջազգային գիտաժողով՝ տնտեսության և հասարակության զարգացման խնդիրների վերաբերյալ։
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնը երկրորդ տարին անընդմեջ մասնակցում է «ԵԱՏՄ ինտեգրացիոն գործընթացների գնահատում առևտրի ոլորտում» միջազգային զեկույցի պատրաստմանը և ԵԱՏՄ ինտեգրման ինդեքս 2021-ի հաշվարկմանը։

Благодарственное письмо за вклад в подготовку международного доклада
Директором исследовательского центра АГЭУ “Амберд”, д.э.н., профессором Давидом Ахвердяном и исследователем центра Рузанной Тадевосян получены благодарственные письма из Института торговой политики НИУ “Высшая школа экономики” (РФ) за подготовку международного доклада “Оценка интеграционных процессов в сфере торговли ЕАЭС-2021” и участие в круглом столе Ассоциированного мероприятия “Новые рубежи международного регулирования торговли: торговая политика и второе дыхание глобальной экономики”.
По информации, предоставленной исследовательским центром “Амберд”, НИУ “Высшая школа экономики”, совместно с Всемирным банком, организует ежегодную международную конференцию, посвященную проблемам развития экономики и общества.
Напомним, что исследовательский центр “Амберд” уже второй год подряд участвует в подготовке международного доклада “ Оценка интеграционных процессов в сфере торговли ЕАЭС” и подсчете Индекса интеграции ЕАЭС-2021.