ՀՊՏՀ գրադարանը՝ ամենամյա 6-րդ «Ընթերցանության մարաթոնի» մասնակից
Այսօր մեկնարկել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան նախաձեռնությամբ անցկացվող ամենամյա 6-րդ «Ընթերցանության մարաթոնը», որին առցանց մասնակցություն է ունեցել ՀՊՏՀ գրադարանը։
Վիրտուալ մարաթոնին միացել են Երևանի և մարզերի «ամերիկյան անկյուններից» և գրադարաններից։ Մարաթոնային ընթերցանության համար այս տարի ընտրվել է շատերի կողմից սիրված մի ստեղծագործություն՝ ամերիկացի գրող Ռաքել Պալացիոյի «Հրաշքը» վեպը։
Ըստ մարաթոնի ձևաչափի՝ մասնակիցներից յուրաքանչյուրը գրքից հատված է կարդում. ՀՊՏՀ-ից կարդացել է կառավարման ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Թագուհի Գևորգյանը։
«Սա ընթերցանությունը խրախուսելու և գրքասերներին համախմբելու մի ձև է, և այն, անշուշտ, գովելի է»,– asue.am հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը։

Библиотека АГЭУ – участник 6-го ежегодного «Читательского марафона»
Сегодня стартовал 6-ой ежегодный «Читательский марафон», проводимый по инициативе посольства США в Армении. В мероприятии в формате онлайн приняла участие библиотека АГЭУ.
К виртуальному марафону присоединились библиотеки и «американские уголки» Еревана и регионов. В качестве книги для чтения в этом году был выбран любимый многими роман американской писательницы Ракель Паласио «Чудо».
Согласно формату марафона, каждый из участников должен прочитать отдельный отрывок из книги. Со стороны АГЭУ отрывок прочитала студентка 1-го курса факультета управления Тагуи Геворгян.
«Это способ поощрения чтения и объединения книголюбов, что, безусловно, весьма похвально»,–  в беседе с asue.am отметила директор библиотеки АГЭУ Армине Ованнисян.