Դիտումների քանակ՝ 2171
Մեր համալսարանի ուսանողական խորհրդի գործունեության շրջանակներում Հայաստանի զորամասեր այցելությունները նպատակ ունեն ամրապնդելու  բանակ-հասարակություն կապը, բարձր պահելու ուսանողների ռազմահայրենասիրական ոգին, ինչպես նաև զինվորների մարտական ոգին բարձր պահելու, նրանց խրախուսելու և քաջալերելու:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության հետ համատեղ իրականացրել է  արդեն ավադույթ դարձած «Ուսանողներն առաջնագծում» միջոցառումը, որի շրջանակներում երեկ, ՈւԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանի գլխավորությամբ,  բուհի շուրջ  4 տասնյակ ուսանողներ այցելել են  Վայոց ձորի մարզի սահմանամերձ Խաչիկ գյուղ:
Այցին միացել են  ՀՀԿ Երիտասարդական կազմակերպության նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը, ՀՊՏՀ ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, Երևանի պետական կոնսերվատորիայի և Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիուտի ՈւԽ նախագահներ  Խաչիկ Բեկյանը և Արմեն Սարգսյանը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՊՏՀ ուսխորհրդականները:
Այցելության սկզբում մասնակիցները եղել են Վայքի զորամասում, հանդիպել են զինվորների հետ, ծանոթացել բանակային առօրյային: Ուսանողները շուրջպար են բռնել զինվորների հետ, օրը դարձրել տոնական: ՈւԽ-ն զորամասին նվիրել է հեռուստացույց, թվային տեսախցիկ, երաժշտական կենտրոն, այլ նվերներ:
Ուսանողների 2-րդ հանգրվանը սահմանապահ Խաչիկ գյուղի պաշտպանական տեղամասն է եղել, որտեղ նրանք ծանոթացել են շուրջօրյա մարտական հերթապահության սկզբունքներին, շրջել են  պաշտպանական տեղամասում, եղել  բուժկետում և զորամասի ճաշարանում զինվորների հետ  համտեսել զինվորական կերակուրներ:
Զորամասին աջակցելու, անձնակազմի մարտական ոգին բարձրացնելու, ինչպես նաև բանակ-հասարակություն կապն ամրապնդելու համար ՀՀ ՊՆ N զորամասի կողմից ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը պարգևատրվել է  պատվոգրով:

В рамках деятельности студенческого совета нашего университета визиты в воинские части Армении имеют целью укрепить связь общество-армия, повысить военно-патриотическое воспитание, а также поднять воинский дух солдатов, поощрять и поддержать их.
Студенческий совет АГЭУ совместно с молодежной огранизации РПА осуществил мероприятие ставшее уже традицией “Студенты – на первой линии”, в рамках которого вчера, во главе председателя студенческого совета Сергея Харатяна, десятки студентов посетели приграничнее село Вайоцдзорского марза Хачик.
К визиту присоединились Председатель молодежной организации РПА, депуатат НС Карен Авагян, проректор по работе с выпускниками Севак Хачатрян, председатели студенческох советов Ереванской государственной консерватории и  Ереванского института театра и кино Хачик Бекян и Армен Саргсян. Об этом нам сообщают студсоветцы АГЭУ.
В начале визита участники побывали в воинской части, встретились со студентами, ознакомились с армейскими буднями. Второе пристанище студентов был оборонительный участок село Хачика, где они ознакомились с принципами дежурной боевой смены.
Студенческий совет АГЭУ получил грамоту от N-ской воинской части за поддержку воинской части, а также укрепление связи армия-общество.