Դասավանդում են ուսանողները
Երիտասարդության և ուսանողության համաշխարհային տոների առթիվ ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությունները շարունակվում են: Այսօր նրանք կազմակերպել էին «Դասավանդում են ուսանողները» միջոցառումը, որի շրջանակներում միայն այսօր լսարաններում դասախոսություններով են հանդես գալիս մեր համալսարանի ուսանողները: ՈՒԽ նախագահ...
ՀՊՏՀ ուսանողները համախմբվել են ուսանողական խորհրդի «Մենք Արցախն ենք» ռազմահայրենասիրական դաստիարակության նոր ծրագրի ներքո: Ծրագրի մեկնարկը տրվել է ապրիլի 28-ին. ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ու ՈւԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանը հանդիպել են ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ (հանդիպմանն անդրադարձել ենք ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում,...
Այսօր տեղի ունեցավ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի բարձրագույն ղեկավարման մարմնի՝ ընդհանուր ժողովի նիստը, որը գումարվում է երկու տարին մեկ անգամ: Ներկա էին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, պրոռեկտորները, պրոֆեսորադասախոական կազմի ներկայացուցիչներ, նախկին ու ներկա ուսխորհրդականներ:...
«Ինչպես ստեղծել մրցունակ բիզնես». սեմինար՝ ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի արտաքին կապերի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ այսօր մեր համալսարանում էին հյուրընկալվել «Լինզ օպտիկ» ընկերության տնօրեն Սոնա Սամսոնյանը և մարքեթոլոգ Լուսինե Գրիգորյանը, ովքեր ուսանողների համար վարեցին «Ինչպես ստեղծել մրցունակ բիզնես» թեմայով սեմինար: «Լինզ օպտիկը» հստակ տեսողության...
ՀՊՏՀ-ականներն աջակցում են հայ զինվորին. անհրաժեշտ օգնությունը կուղարկվի Արցախ
Առաջին բուժօգնության պարագաներ, սնունդ, ծխախոտ, գուլպաներ, տաք ծածկոցներ և այլն. ԼՂՀ սահմանային տարածքներ տեղափոխելու համար ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի կենտրոնական սենյակում այսօր կեսօրից առաջին անհրաժեշտության իրերի հավաքագրում է: Մեր համալսարանի ուսանողները և աշխատակիցները ոգևորությամբ են արձագանքել ՈւԽ...

Գտնվել է 51 նորություն
Инициативы студенческого совета АГЭУ по случаю Всемирного дня молодежи и международного дня студентов продолжаются. Сегодня было организовано мероприятие под заголвоком «Преподают студенты», в рамках которого только сегодня студенты нашего университета выступают с лекциями. По приглашению председателя студенческого...
Студенты АГЭУ объединились вокруг новой программы военно-патриотического воспитания студенческого совета: «Мы - Арцах». Старт программы был дан 28 апреля. Ректор АГЭУ Корюн Атоян и председатель студенческого совета Сергей Харатян встретились с Президентом НКР Бако Саакяном (о встрече мы рассказали на официальном...
"Как создать конкурентоспособный бизнес": семинар в АГЭУ
Сегодня Комитет по международным отношениям СС АГЭУ принял Сону Самсонян, директора компании "Linz" Оптик и Лусине Григорян, Маркетолога, которые провели семинар на тему «Как создать конкурентоспособный бизнес".             Выступающие коснулись деятельности и маркетинговой политики компании, а затем упомянули...
Принадлежности первой помощи, продукты питания, сигареты, водонепроницаемые накидки, спальные мешки, серые шерстяные одеяла и т.д: в центральной комнате студенческого совета АГЭУ  сегодня с полудня осуществляется сбор первых необходимых вещей. Студенты и сотрудники нашего университета с большим энтузиазмом откликнулись...