Օրվա նվերը՝ գիրք. խաղ-մրցույթ ՀՊՏՀ բակում
Գիրք նվիրելու օրվա առիթով հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները ՀՊՏՀ բակում կազմակերպել էին խաղ-մրցույթ, որին մասնակցում էին  տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ: Հնչում էին հարցեր գրականությունից և երկու ճիշտ պատասխանի դեպքում ուսանողը ստանում էր գիրք:
Մեզ հետ զրույցում հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսխորհրդի նախագահ Վիգեն Հարությունյանն ասաց, որ միջոցառումը  նպատակ ուներ ուսանողների շրջանում խթանել ընթերցանությունը:  «Այսօր, կարծես, ընթերցանության հանդեպ սերը նվազել է: Մենք ցանկացանք գիրք նվիրելով ուսանողներին կոչ անել ընթերցանության, արժևորել գրքի դերը»,-ասաց ՈւԽ նախագահը և հավելեց, որ այսօր նվիրել են և' մասնագիտական, և' գեղարվեստական գրքեր:
Քանի որ գիրք նվիրելու օրը կապվում է Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրվա հետ, խաղ-մրցույթում գերակշռում էին Թումանյանի կենսագրությանը և նրա ստեղծագործություններին վերաբերող հարցերը:
Միջոցառումը մեծ հետաքրքրության էր արժանացել, խաղ-մրցույթում իրենց գիտելիքները ստուգեցին և մրցանակներ ստացան տասնյակ ուսանողներ, ովքեր կարողացան պատասխանել գրեթե բոլոր հարցերին:

Подарок дня – книга: конкурс во дворе АГЭУ
Сегодня представители студенческого совета Факультета бухгалтерского учета и аудита в связи с днем дарения книг во дворе АГЭУ организовали конкурс-игру, в котором приняли участие студенты разных факультетов. Были озвученые вопросы литературы и в случе 2 правильных ответов студенты получали книгу.
В беседе с нами председатель студенческого совета факультета Бухгалтерского учета и аудита Виген Арутюнян сказал, что цель мероприятии – стумилиовать чтение среди студентов.
Поскольку День дарения книг связан с днем рождения Ованнеса Туманяна, в конкурс-игре преобладали вопросы касательно биографии и творчеста Туманяна.
Мероприятие вызвал большой интерес среди студентов: в конкурс-игре дестяки студентов проверили свои знания и получали призы: они смогли ответить практически на все вопросы.