ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր շարունակվեցին ՈՒՀԱ մրցելույթները. հանդես եկան կառավարման, տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետների թիմերը: Ուսանողների ելույթներին հետևում էին նաև պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ:
Թիմերը հանդես եկան հետաքրքրաշաժ երգիծական և երաժշտական կատարումներով: Ելույթներն ապահովեցին դահլիճի խանդավառ տրամադրությունը: Մրցելույթների ավարտից հետո անցկացվեց «Ռազմինկա» մրցույթը, որին մասնակցեցին յուրաքանչյուր թիմից 3-ական ներկայացուցիչներ:Սրամիտ պատասխաններով աչքի ընկավ և հաղթեց ֆինանսական ֆակուլտետը:
Նշենք, որ վաղը կեզրափակվի «Ուսանողական աշուն-2015»-ը. 14.00-ից կմեկնարկի գալա համերգը, որի ընթացքում կհայտարարվի ՈւՀԱ մրցույթում հաղթած ֆակուլտետի անունը: Վաղն ուսանողներն ուժերը կչափեն երգի, պարի մրցույթում: Ինչպես փոխանցեց ՈւԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանը՝ երգի, պարի մրցույթին կմասնակցի նաև Երևանի պետական կոնսերվատորիայի թիմը:
Այսպիսով, նոյեմբերից մեկնարկած մարզամշակութային փառատոնում հաղթողը կորոշվի անցկացված բոլոր մարզական առաջնություններում և մշակութային մրցույթներում վաստակած միավորների հանրագումարով:

Сегодня в большом зале АГЭУ в рамках фестиваля «Студенческая осень-2015» выступили команды КВН факультетов регулирования экономики и межународных экономических отношений, менеджмента, информатики и статистики. Представители профессорско-преподавателького состава следили за выступлениями студентов.
Сегодняшние выступления также подарили зрителям большое воодушевление и смех. После выступлений среди капитанов команд был проведен конкурс: капитаны прочитали свои авторские юмористические истории. В этом конкурсе победителем стал финансовый факультет.
Отметим, что завтра завершится “Студенческая осень - 2015”: в 14:00 стартует гала-концерт, в ходе которого будет объявлено имя факультета, победившего в конкурсе КВН. Завтра студенты смогут попробовать свои силы в конкурсe песни и танца. Как сообщил председатель студенческого совета Сергей Харатян, на вышеуказанном конкурсе примет участие также команда Ереванской государственной консерватории им. Комитаса.