ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի աջակցությամբ անցկացվող «Ուսանողական աշուն» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում այսօր մեկնարկեցին Ուրախների և հնարամիտների ակումբի մրցելույթները: Այսօր ելույթ ունեցան ՀՊՏՀ 3 ՈւՀԱ ֆակուլտետային թիմերը՝   հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի, ֆինանսական, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման: Ուսանողներին ոգևորելու էին եկել  պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, ՈւԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանը:
Յուրաքանչյուր թիմ աչքի ընկավ յուրօրինակ ու ստեղծարար գաղափարներով. ուսանողները  մարմնավորեցին տարբեր կերպարներ, խաղարկեցին ծանոթ և անծանոթ, հավանական ու անհավանական իրավիճակներ: Ուրախները և հնարամիտները լեփ-լեցուն դահլիճին լիաթող ծիծաղ և հիշարժան ակնթարթներ պարգևեցին: Ուշագրավ է, որ այս տարի ՈւՀԱ թիմերի հիմնական ներկայացուցիչները առաջին կուրսեցիներ էին, ովքեր աչքի ընկան սրամիտ  մանրապատումներով:
Նշենք, որ ըստ նախատեսվածի, «Ուսանողական աշուն-2015» մարզամշակութային փառատոնի մշակութային ներկայացումները կեզրափակվեն դեկտեմբերի 18-ին՝ գալահամերգով: Վաղը, ժամը 14.00-ից սկսած,  ելույթ կունենան ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների, կառավարման ֆակուլտետների ՈւՀԱ թիմերը:

Сегодня в большом зале АГЭУ стартовали конкурсные выступления КВН (клуб веселых и находчивых) в рамках спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень-2015», организованного по инициативе студенческого совета АГЭУ и при поддержке Молодежного фонда Армении.
Сегодня выступили команды трех факультетов АГЭУ. Первым выступил факультет бухгалтерского учета и аудита, затем финансовый факультет и факультета маркетинга и организации бизнеса.
Все команды предстали оригинально и с интересной юмористической программой, доставляя присутствующим сердечный смех и улыбки. Комиксы, миниатюры,в ероятные и невероятные ситуации: выступления в основном преподнеслись в этом юмористическом формате. Студенты разных факультетов с плакатами, шарами и улыбками воодушевляли выступавших.
Отметим, что команды остальных трех факультетов: информатики и статистики, регулирование экономики и международный экономических отношений и менеджмента высупят завтра (начало в 14.00).