ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից հայտնում են, որ նոյեմբերի 30-ին ՀՊՏՀ-ում էր հյուրընկալվել ՀՊՏՀ Erasmus+ ծրագրի գործընկեր Ռումինիայի “Stefan cel Mare” University of Suceava համալսարանի դոցենտ Անժելա Ալբուն՝ մասնակցելու փոխանակման ծրագրին դիմած ՀՊՏՀ ուսանողների ընտրությանը: Ծրագրին մասնակցության հայտ էր ներկայացրել 14 ուսանող, ովքեր հաջողությամբ անցել էին անգլերենի քննության գրավոր փուլը և այսօր մասնակցեցին հարցազրույցի: Ռումինական համալսարանի ներկայացուցիչը ծրագրով հետաքրքրված ՀՊՏՀ ուսանողներին ներկայացրեց ծրագրի մանրամասները և ստուգեց անգլերեն լեզվի իմացության մակարդակը: Հարցազրույցի արդյունքում ընտրվեց ՀՊՏՀ 4 ուսանող, ովքեր հնարավորություն ստացան մասնակցելու կրթաթոշակային ծրագրին և 2015-16 ուստարվա երկրորդ կիսամյակն ուսանելու ռումինական բուհում: Erasmus+ ծրագիրը կրթաթոշակային ծրագիրը հոգում է մասնակիցների ճանապարհածախսը, կեցության ծախսերը՝ հատկացնելով ամենամսյա կրթաթոշակ:
Նշենք, որ վաղը դոցենտ Անժելա Ալբուն ՀՊՏՀ բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի հետ ձեռքբերված պայմանավորվածության համաձայն հանդես կգա դասախոսությամբ:

Количество просмотров: 1081
Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что 30 ноября доцент партнера программы “Эразмус +” - университета “Stefan cel Mare” University of Suceava Румынии Анжела Албу посетила АГЭУ, для участия в отборе студентов-заявителей указанной программы. Заявки на участие в программе подали 14 студентов, которые успешно прошли письменный этап экзамена по английскому языку и сегодня приняли участие в собеседовании. Представитель румынского университета представитела студентоам АГЭУ подробности программы и проверила уровень знания английского языка. В результате собеседования выбраы 4 студентов, которые получили возможность на участие в степендиальной программе, и во втором семестре 2015-2016 учебного года смогут продолжить свое образование в румынском вузе.
Отметим, что завтра доцент Анжела Албу в соответствии с достигнутой ранее договоренностью с кафедрой природопользования АГЭУ выступит с лекцией.