Հեռակա մագիստրատուրայում մեկնարկել են ուսումնական պարապմունքները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում նոյեմբերի 2-ին մեկնարկել են 2015-2016 ուստարվա  հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսերի ուսումնական պարապմունքները:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը այսօր շրջայց է կատարել ֆակուլտետներով, հեռակա մագիստրատուրայի դասերից արձանագրել ակնթարթներ:
Մեզ հետ զրույցում բանկային գործ մասնագիտացման 1-ին կուրսի ուսանողուհի Անի Հարությունյանը, ով բակալավրիական կրթությունը ևս ստացել է ՀՊՏՀ-ում (հեռակա, բանկային գործ), նշեց, որ արդեն երեք  օր  է, ինչ հաճախում է դասերին:
«Տպավորությունս մագիստրոսական կրթությունից արդեն իսկ վառ է: Նշեմ, որ ի տարբերություն բակալավրիատի՝ մագիստրատուրայում նոր առարկաները թույլ են տալիս մասնագիտական ավելի խորքային գիտելիքներ ստանալ»,-ասաց ուսանողուհին և հավելեց, որ պատրաստվում է մագիստրոսի աստիճան ստանալուց հետո աշխատել մասնագիտական ոլորտում:

В заочной магистратуре стартовали учебные занятия
2 ноября в Армянском государственном экономическом университете стартовали учебные занятия 1-го и 2-го курса заочной магистратуры 2015-2016 учебного года.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ обходил факультеты и встретился с студентами заочной магистратуры. По поводу старта занятий студенты очень рады, они готовы начать новый семестр с новой силой.
В беседе с нами студентка 1-го курса специализации банковское дело Ани Арутюнян, которая свое высшее бакалаврское образование получила также в АГЭУ, отметил, что впечатления от магистерского образования очень яркие. Она добавила, что после получения степени магистра собирается пойти работать в профессиональной сфере.