«Ամբերդի» փորձագետի հոդվածը՝ soyuzinfo.am կայքում
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի փորձագետ, տ.գ.թ. Աղասի Թավադյանի «Գնաճի շարժընթացի համաձայնեցման հնարավորությունները Հայաստանում և Ռուսաստանում» հոդվածը հրապարակվել է soyuzinfo.am կայքում:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Աղասի Թավադյանը նշեց, որ հոդվածում ցույց է տվել, որ ցածր գնաճը արդյունավետ չէ, եթե այն ունի ակնհայտ տատանողական բնույթ:
«Պետք է հաշվի առնել գնաճի պատճառահետևանքային կապերի ամբողջ համակարգը: Դա անհրաժեշտ պայման է կայուն տնտեսական աճի և պետության մրցունակության բարձրացման համար  համաշխարհային շուկայում»,- ասաց փորձագետը:
Ամբողջական հոդվածը կարող եք կարդալ նշված հղումով՝ http://soyuzinfo.am/rus/analitics/detail.php?ELEMENT_ID=1712 :
Հավելենք, որ Աղասի Թավադյանի մեկ այլ հոդված՝ «Արժույթային քաղաքականության համաձայնեցման անհրաժեշտությունը ԵՏՄ երկրներում» թեմայով, լույս է տեսել «Նոր Եվրասիա» գիտական հանդեսում (Մոսկվա):

Статья эксперта “Амберда” - на сайте soyuzinfo.am
Статья эксперта исследовательского центра “Амберда”, к.э.н. Агаси Тавадяна “Возможности согласования динамики инфляции в Армении и России” опубликована на сайте soyuzinfo.am.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ  Агаси Тавадян отметил, что в статье он показал, что низкая инфляция не эффективна, если имеет очевидный неустойчивый характер.
“Необходимо учитывать всю систему причинно-следственных связей инфляции. Это необходимое условие на мировом рынке для устойчивого экономического роста и повышения конкурентоспособности государства”, - сказал эксперт.
Читайте полную версию статьи по ссылке: http://soyuzinfo.am/rus/analitics/detail.php?ELEMENT_ID=1712 :
Добавим, что другая статья Агаси Тавадяна на тему “Необходимость согласования валютной политики в странах ЕАЭС”, которая вышла свет в портале “Новая Евразия” (Москва).