Եղեգնաձորի մասնաճյուղում ամփոփվել է «Ուսանողական աշուն-2015»-ը
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում    հոկտեմբերի 9-ին հանդիսավոր կերպով ամփոփվել է «Ուսանողական աշուն-2015» մարզամշակութային փառատոնը. այս մասին տեղեկացրեցին բուհի եղեգնաձորյան մասնաճյուղից:
Բակալավրիատի տարբեր կուրսերի ուսանողները հանդես են եկել  երաժշտական և հումորային համարներով: Միջոցառման մասնակիցներին ողջունել է  Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը և շնորհակալություն հայտնել ուսանողական խորհրդին՝ փառատոնի կազմակերպման համար: Տնօրենը նշել է, որ բուհը միշտ պատրաստ է ուսանողներին աջակցել, ապա կարևորել նմանաբնույթ միջոցառումների կազմակերպումը՝ համալսարանական առօրյան հետաքրքիր դարձնելու տեսանկյունից:
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Հայկ Հարությունյանը իր ելույթում ընդգծել է, որ ժամանցային և կրթադաստիարակչական միջոցառումների կազմակերպումը շարունակական է լինելու:
Փառատոնի «Լավագույն երգ» անվանակարգում հաղթող են  ճանաչվել կառավարում մասնագիտության  4-րդ կուրսի ուսանողուհիներ Աշխեն Կարապետյանը և Աշխեն Գրիգորյանը: Երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցրել է  ֆինանսներ մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Նելլի Մարկոսյանը, իսկ երրորդ հորիզոնականը՝ նույն մասնագիտության  2-րդ կուրսի ուսանողուհի Նանե Պողոսյանը:«Լավագույն համար» անվանակարգում 1-ին տեղը զբաղեցրել է հաշվապահական հաշվառման  2-րդ կուրսը, երկրորդը՝ ֆինանսներ մասնագիտության 2-րդ կուրսը, երրորդը՝ նույն մասնագիտության 1-ին կուրսը:
Երկու շաբաթների ընթացքում անցկացված մրցույթների արդյունքում կուրսերը կուտակել էին միավորներ, որոնց արդյունքում որոշվել են փառատոնի հաղթողները: Այսպիսով, «Ուսանողական աշուն-2015» մարզամշակութային փառատոնի հաղթող է ճանաչվել ֆինանսներ մասնագիտության  4-րդ կուրսը: Երկրորդ և երրորդ հորիզոնականներում են  համապատասխանաբար հաշվապահական հաշվառման 2-րդ և զբոսաշրջության կառավարում 4-րդ կուրսերը:

В Егегнадзорском филиале подведены итоги “Студенческой осени -2015”
В Егегнадзорском филиале АГЭУ 9 октября торжественно подводены итоги спортивно-культурного фестиваля “Студенческая осень-2015”: об этом нам сообщили из Егенадзорского филиала вуза.
Студенты разных курсов бакалавриата выстуипили музыкальными и юморными номерами. Присутствующих приветствовал директор Егегнадзорского филиала Сос Хачикян и выразил благодарность студенческому совету за организацию фестиваля. Директор отметил, что вуз всегда готов поддержать студентов, затем подчеркнул важность организации подобнных мероприятий.
Председатель студенческого совета Айк Арутюнян в своем выступлении подчеркнул, что организация образовательно-воспитательных мероприятий будет продолжительной.
В номинации “Лучшая песня” фестиваля студентки 4 курса специальности упрвление Ашхен Карапетян и Ашхен Григорян признаны победителями. Второе горизонтальное заняла студентка 4 курса специальности финансы Нелли Маркосян а 3-е место – студентка 2-го курса той же специальности Нане Погосян. В номинации “Лучший номер” первое место занял 2-й курс бухгалтерского учета, 2-место – 2 курс специальности финансы, 3-е место – 1-й курс той же специальности,
И так, по результатам спортивно—культурного фестиваля победителем стал 4-й курс специальности финансы. 2-е и 3-е место соответственно заняли 2 курс бихгалтерского учета и 4-й курс управления туризмом.