Դիտումների քանակ՝ 1663
Արդեն մի քանի օր է՝ մեկնարկել է նոր ուսումնական տարին, ՀՊՏՀ-ն կրկին  լցվել է ուսանողական   աշխույժով: Ուստարվա սկիզբին ուսանողները խանդավառ են՝ տարին մեծ եռանդով սկսելու, ուսման մեջ հաջողություններ արձանագրելու գործում:
Բուհական կյանքը առավել հետաքրքիր է առաջին կուրսեցիների համար, ամեն օրը՝ լի բացահայտումներով:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն այսօր շրջայց է կատարել  բուհի ֆակուլտետներով, զրուցել 1-ին կուրսեցիների հետ, արձանագրել նրանց առաջին տպավորությունները:
Մաքսային գործ մասնագիտության 1-ին կուրսի ուսանողուհի Ասյա Գևորգյանը, ով կուրսի ավագն է, նշեց. «Ուսումնական տարվա սկիզբն է, և մեզ համար դեռ ամեն ինչ առջևում է: Արդեն հասցրել ենք հաստատել նոր ծանոթություններ, տեղեկանալ բուհական կարգուկանոնին: Ուսանողական առօրյան շատ  հետաքրքիր է, հաճույքով ենք հաճախում համալսարան»:
Տնտեսագիտության տեսություն մասնագիտության ուսանող Վահան Չոբանյանը ժպտալով նշեց, որ այսօր առաջին անգամ դասախոսություն են գրել, և փոքր-ինչ անսովոր է եղել այն արագ գրի առնելը, սակայն փորձում է կամաց-կամաց հարմարվել ուսանողական կյանքին:
«Ընդհանուր առմամբ, շատ տպավորված եմ: Նպատակ ունեմ լավ սովորել և լավ մասնագետ դառնալ: Դասախոսությունները հետաքրքիր են մատուցվում, բուհական միջավայրը բարեկարգ է և հաճելի», - ընդգծեց Վահանը և հավելեց, որ բնակվում է ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» ուսանողի տանը, որի պայմանները ևս գոհացնող են:
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողուհի Անի Այվազյանն էլ ասաց, որ ուսանողական կյանքն իր սպասածից ավելի հետաքրքիր է՝ կրթական և ընկերական միջավայրերի առումով:
Ուսանողներից շատերը նշեցին նաև, որ կփորձեն լինել և' լավ սովորող, և' ակտիվ ու նախաձեռնող ուսանող:
Սիրելի'  առաջին կուրսեցիներ, հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 17.00-ին ՀՊՏՀ բակում տեղի կունենա երաժշտական երեկո, որը նվիրված է ձեզ:

Количество просмотров: 1207
Вот уже несколько днейкак начался новый учебный год, АГЭУ вновь наполнился студенческой оживленностью. Студенты полны энтузиазма и готовы успешно изучать новые для них дисциплины
Университетская жизн более интересна для первокурсников, каждый день наполнен открытиями.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ обходил факультеты вуза, побеседовал с первокурсниками, записывал первые впечатления.
Студентка первого курса Таможенное дело Ася Геворгян, которая также староста курса, отметила: “Это начало учебного года, и у нас все еще впереди. Мы уже успели установить новые знакомства. Студенческие будни очеснь интересны, университет посещаем с удовольствием”.
Студент специальности “Экономическая теория” Ваан Чобанян с улыбкой отметил, что сегодня впервые писали лекцию, и несколько необычно написать быстро, но старается постепенно адаптироваться и привыкнуть к студенческой жизни.
“В целом очень впечатлен. Моя цель – хорошо учиться и стать хорошим специалистом. Лекции преподнесены доходчиво, интересно, вузовская атмосфера очень приятна”, - подчеркнул Ваан и добавил, что живет в доме студента “Тнтесагет”, условия общежития тоже удовлетворительные.
А студентка факультета “Бухгалтерский учет и аудит” Ани Айвазян сказал, что студенческя жизнь оказалась еще более интересной, чем представляла себе с точки зрения образования и дружеской атмосферы.
Дорогие первокурсники, напомним, что сегодня в 17.00 во дворе АГЭУ состоится музыкальный вечер, который посвещен вам.