Դիտումների քանակ՝ 1215
«Ուսանողական գարուն - 2015» փառատոնի շրջանակում միջֆակուլտետային  մարզական վերջին առաջնությունում մրցեցին ֆուտզալի ֆակուլտետային թիմերը: Մեկ շաբաթ տևած մրցաշարում արդյունքները բաշխվեցին հետևյալ կերպ. առաջատարը հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետն է, 2-րդ տեղում՝  ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, 3-րդ տեղում ՝ ֆինանսական:
Ֆուտզալի առաջնության մրցավար, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դոցենտ  Կառլեն Սարգսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ մեր ուսանողները ֆուտզալի գրագետ խաղերով  բազում հաջողություններ են արձանագրում ոչ միայն ներբուհական, այլև միջբուհական խաղերում: Մրցավարը, որպես  «Ուսանողական գարուն-2015»-ի ֆուտզալի առաջնության լավագույն ֆուտզալիստներ նշեց հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողներ Արա Բաղդադյանին, Նարեկ Դավիթյանին, ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի ուսանող Հակոբ Դոքմանյանին, ֆինանսական ֆակուլտետի  (հեռակա) ուսանող Անդրանիկ Կարապետյանին:
Նշենք, որ «Ուսանողական գարուն-2015»-ի շրջանակում մայիսի 22-ին Զինաիդա և Յուրի Սիմոնյանների անվան հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցում կայացել է հրաձգության մրցարշար, որին մասնակցել են  յուրաքանչյուր ֆակուլտետից երեքական հրաձիգներ: Մրցակցության արդյունքում բացարձակ հաղթանակ է նվաճել մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը: Երկրորդ պատվավոր հորիզոնականը զբաղեցրել է ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը, իսկ 3-րդ տեղում ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետն է:
Այսպիսով, փառատոնի շրջանակներում ավարտվեցին մարզական և ինտելեկտուալ խաղերը: Ինչպես տեղեկացնում են ուսխորհրդականները՝  արդյունքում ՏԿ և ՄՏՀ, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետները ունեն հավասար՝ 16-ական միավորներ:
Հունիսի 2-ին կկայանա «Ուսանողական գարուն-2015»-ի եզրափակիչ գալա համերգը, որի արդյունքներով  կվճռվի  փառատոնի հաղթող ֆակուլտետը:

В рамках фестиваля «Студенческая весна-2015» на последнем спортивном чемпионате соревновались факультетные команды по футзалу. В недельном турнире результаты распределились таким образом: лидер – факуьлтет бухгалтерского учета и аудита, на 2-м месте – факультет информатики и статистики, а на 3-м – финансовый факультет.
Судья чемпуината по футзалу, доцент кафедры физвоспитания,  по ЧА и ГО АГЭУ Карлен Саргсян в беседе с  нами рассказал, что наши студенты, со своей грамотной игрой регистрируют многочисленные успехи как внутри вузовских, так и межвузовских. В качестве лучших игроков в чемпионате по футзалу в рамках “Студенческой весны-2015”  Карлен Саргсян выделил студентов факультета баухгалтерского учета и аудита Ара Бахдадаяна, Нарека Давидяна, студента РЭ и МЭО – Акоб Докманяна и студента финансового факультета – Андраника Акрапетяна.
Итак, в рамках фестиваля завершились спортивные и интеллектуальные игры. Как сообщают студсоветцы, в результете у факультетов РЭ и МЭО, бухгалтерского учета и аудита равные баллы – каждые по 16.
2-го июня состоится гала-концерт «Студенческая весна - 2015», в результате чего определиться факультет-победитель фестиваля.