“INhead” միջբուհական գիտաժողովն ամփոփվել է. մրցանակակիրները հայտնի են
Ապրիլի 19-ին ամփոփվել է ՀՊՏՀ  85-ամյա հոբելյանի առիթով բուհի ուսանողական խորհրդի և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ  Ծաղկաձորում կազմակերպված «ՀՀ տնտեսական համակարգը. նորարարություն, զարգացում, իրագործում» խորագիրը կրող “INhead” միջբուհական ուսանողական եռօրյա գիտաժողովը:
Մրցանակները բաշխվել են այսպես. «Լավագույն հետազոտական աշխատանք» անվանակարգում հաղթող է ճանաչվել  ՀՊՏՀ ուսանող Վազգեն Պողոսյանը, «Զեկույցի լավագույն ներկայացում» մրցանակին արժանացել  է կրկին  մեր բուհի ուսանող  Կատարինե Գալստյանը,  «Լավագույն նորարարական մոտեցում» ունեցող զեկույց է ճանաչվել   Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ուսանող Անի Բարխանյանի աշխատանքը:
Մեզ հետ զրույցում ՈւԽ ուսումնագիտական հանձնաժողովի նախագահ Անի Կարապետյանն ասաց, որ ընդհանուր առմամբ, գիտաժողովը հաջող է ընթացել, ուսանողները հետաքրքիր ժամանակ են անցկացրել:
«Հետաքրքիր էին տարբեր բուհերի ուսանողների թե' զեկուցումները, թե' դրանց մատուցման ձևը, թե' ծավալված քննարկումները: Գիտաժողովն արդյունավետ էր նաև գիտելիքների, փորձի փոխանակման, միջբուհական շփման տեսանկյունից»,-նշեց Անի Կարապետյանը:

Количество просмотров: 830
19-го апреля были подведены итоги трехдневной научной конференции «INhead» под заголовком «Экономическая система РА: инновации, развитие и реализация»,  которая проводилась в Цахкадзоре 17-19 апреля и была организована по инициативе студенческого совета АГЭУ и Молодежного фонда Армении и посвященна 85-летнему юбилею университета.
Премии распределени таким образом: в номинации «Лучшая исследовательская работа» победителем признан студент АГЭУ, Вазген Погосян, в номинации «Лучшee представление доклада» - Катаринэ Галустян, студентка Национального политехнического университета Ани Бабханян победила в номинации «Лучший инновационный подход».
В беседе с нами преседатель Комиссии Студсовета по образовательно-научным вопросам Ани Карапетян сказала, что в общем научная конференция прошла успешно.
«Были интересны и доклады студентов из разных вузов и развернутые дискуссии. КОнференция можно считать результативной с точки зрения обмена знаниями, опыта и межвузовских контактов»,- отметила Ани Карапетян,