ՀՊՏՀ-ն՝ Համալսարանների եվրասիական ասոցացիայի անդամ
Ապրիլի 15-ին և 16-ին ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը երկօրյա այցով գտնվում էր Սանկտ Պետերբուրգում՝ մասնակցելու Համալսարանների եվրասիական ասոցացիայի 13-րդ համագումարին և «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» 3-րդ միջազգային համաժողովին:
Համալսարանների եվրասիական ասոցացիայի հրավերով ՀՊՏՀ ռեկտորը ապրիլի 15-ին Սանկտ Պետերբուրգի պետական տնտեսագիտական համալսարանում մասնակցել է վերոնշյալ ասոցացիայի 13-րդ համագումարին, որտեղ քննարկվել են արդի պայմաններում ասոցացիայի անդամ համալսարանների համագործակցության հիմնական ուղղությունները, գործունեության կազմակերպական հարցերը:
Համալսարանների եվրասիական ասոցացիայի 13-րդ համագումարի որոշմամբ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը դարձել է ասոցացիայի անդամ, և ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին է հանձնվել այս իրադարձությունն ամրագրող դիպլոմը:
Ապրիլի 16-ին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը մասնակցել է «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» երրորդ միջազգային համաժողովին, որտեղ ելույթ է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Կրթական հարցերով կլոր սեղանին, որն ընթանում էր «Ընդհանուր մարդասիրական եվրասիական տարածքը վստահության համաշխարհային ճգնաժամի պայմաններում» խորագրով,  ռեկտորը ելույթ է ունեցել «ԵՏՄ երկրների բարձրագույն կրթության ինտեգրման հեռանկարները» թեմայով զեկուցմամբ:

Количество просмотров: 1011
15-го и 16-го апреля ректор АГЭУ Корюн Атоян с двухдневным визитом находился в Санкт-Петербурге для участия в 13-ом форуме Евразийской ассоциации университетов и 3-ей международной конференции «Евразийские экономические перспективы».
По приглашению Евразийской ассоциации университетов ректор АГЭУ 15-го апреля в Государственном экономическом университете Санкт-Петербурга принял участие в 13-ом форуме вышеуказанной ассоциации, где обсуждались основные направления сотрудничества между членами-университетами ассоциации в современных условиях, организационные вопросы деятельности.
По решению 13-го форума Евразийской ассоциации университетов Армянский государственный экономический университет стал  членом ассоциации, и ректору Корюну Атояны был вручен диплом закрепляющий это событие.
16-го апреля ректор Корюн Атоян принял участие на 3-ей международной конференции «Евразийские экономические перспективы», в которой выступил спикер НС РА Галуст Саакян.
В рамках круглого стола под названием: «Общее гуманитарное евразийское пространство в условиях мирового кризиса доверии» ректор выступил с докладом «Перспективы интеграции высшего образования стран ЕАЭС».