Ճանաչողական այց՝ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակ
Նոյեմբերի 23-ին ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ասիստենտներ Քրիստինե Եղիազարյանի և տ.գ.թ. Լուսինե Աղաջանյանի  նախաձեռնությամբ, գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանի աջակցությամբ, նույն մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանողների համար կազմակերպվել է ճանաչողական այց ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակ: Ինչպես տեղեկացնում են ամբիոնից, ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչության գծով պատասխանատու Արմինե Հալաջյանը ուսանողներին ներկայացրել է «Հիմնական փաստեր ՄԱԿ-ի մասին» հրատարակության նորացված հայերեն տարբերակը՝ նշելով, որ ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի գործակալությունները, ծրագրերն ու վարչությունները աշխատում են սերտ համագործակցելով ՀՀ Կառավարության և այլ գործընկերի հետ՝ Հայաստանի սահմանած ազգային նպատակները իրացնելու համար: Մանրամասն ներկայացվել է նաև Կայուն զարգացման ծրագիրը՝ նշելով, որ այն ունի 3 հենասյուն՝ սոցիալական զարգացում,  տնտեսական աճ և  շրջակա միջավայրի պաշտպանություն:
Ուսանողները մեծ բավականություն են ստացել և խորին շնորհակալություն են հայտնել նման նախաձեռնությունների համար:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը արդեն մի քանի տարի է՝ արդյունավետ կերպով համագործակցում է ՄԱԿ-ի հանրային տեղեկատվության վարչության հետ:

Познавательный визит в армянский офис ООН
23 ноября, по инициативе ассистентов кафедры международных экономических отношений Кристине Егиазарян и к.э.н. Лусине Агаджанян, при поддержки проректора АГЭУ по науке и внешним связям Гагика Варданян, для студентов 3-го курса той же специальности был организован визит в армянский офис ООН. Как передает кафедра, действующий руководитель ереванского офиса Управления общественной информации ООН Армине Аладжян представила студентам обновленную армянскую версию издательства “Основные факты об ООН”, отметив, что агенства, программы и департаменты ООН в РА работают в тесном сотрудничестве с Правительсвом РА и другими партнерами для реализации национальных целей Армении. Подробно была представлена также Программа устойчивого развития.
Студенты были довольны прошедшим визитом и выразили глубокую благодарность за подобные инициативы.
Напомним, что Армянский государственный экономический университет уже несколько лет эффективно сотрудничает с управлением общественной информации ООН.