«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի նոր համարը ներկայացնում է
Ինչպես միշտ մեր համալսարանի գիտական պարբերականը բերում է նոր գիտական խոսք, համակողմանի ու խորքային վերլուծություններով  ներկայացնում է տնտեսագիտության տարբեր ուղղությունների արդիական ու կարևոր հիմնահարցեր, ինչպես նաև պատմական, քաղաքագիտական, փիլիսոփայական ու մեթոդաբանական ուսումնասիրություններ:
Այս համարում «Կառավարում» խորագրի ներքո «Գիտատեխնիկական համակարգի գործունեության արդյունավետությունը» հոդվածով հանդես են եկել Յուրի Սուվարյանը, Վլադիմիր Հարությունյանը, Վարդան Սարգսյանը, Վիլեն Խաչատրյանը, «Հայ գործարարի բնութագիրը. հաջողության 3 չափանիշների դետերմինանտները»՝ Թամարա Հովհաննիսյանը, «Ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բարելավման մոդելը բուհում»՝ Մերի Բադալյանը, «Գործարարության զարգացման միտումները ԼՂՀ-ում»՝ Տիգրան Հակոբյանը:
«Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ» խորագիրը ներկայացնում են Վարդան Արամյանը «Հայաստանի տարածաշրջանային ինտեգրման հեռանկարները», Ատոմ Մարգարյանը և Սերգեյ Սոլոդովնիկովը «Տրանզիտիվ տնտեսությամբ երկրների մաքսային միությունների ձևավորման մեթոդաբանական հիմքերը»,  Դավիթ Հախվերդյանը և Աննա Փախլյանը «Գլոբալ անհաշվեկշռվածության և ավելցուկային պարտքի հիմնախնդիրները համաշխարհային տնտեսությունում», Վարդան Վլասյանը «Տեղեկատվական հասարակությունն ու համաշխարհային տնտեսության զարգացման արդի հիմնախնդիրները» հոդվածներով:
Մակրոտնտեսագիտության ոլորտի ուսումնասիրություններ են ներկայացնում Միքայել Մելքումյանը՝ «Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական ու հանրային կյանքի նոր մարտահրավերները», Զավեն Միրզոյանը՝ «Հարկաբյուջետային քաղաքականության դերը տնտեսության պետական կարգավորման գործում», Մոհամադ Աշրաֆիփուրը՝ «Ազգային մրցունակության զարգացումը և մտավոր կապիտալը»:
Հանդեսի «Բնօգտագործման տնտեսագիտություն» խորագրի ներքո զետեղված է Դավիթ Հակոբյանի «Աղտոտման անշարժ աղբյուրներից վնասակար նյութերի արտանետումների նորմավորման մեխանիզմների կատարելագործումը ՀՀ-ում» հոդվածը:
Պատմության, փիլիսոփայության և քաղաքագիտության հիմնահարցեր են շոշափում Արարատ Հակոբյանը և Ռուզաննա Ղազարյանը «Գարեգին Նժդեհը և Սյունիքի ինքնիշխան պետականության խնդիրը (1920-1921 թթ.)», Յուրի Հովականյանը ««Տափարակ աշխարհի» հայեցակարգը և ազգային ինքնության հիմնախնդիրը», Վարդան Աթոյանը և Շուշան Մովսիսյանը «Հարավային Կովկասն ու Հայաստանը Չինաստանի արտաքին քաղաքականության մեջ. քնած հսկայի զարթոնքը» հոդվածներում:
Մեթոդաբանական վերլուծություն է Սուսաննա Չալաբյանի «Անգլերենով գործարար նամակագրության առանձնահատկությունների հարցի շուրջ» հոդվածը:
«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի էլեկտրոնային տարբերակին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am) «Գիտություն» բաժնի ««Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդես» խորագրի ներքո՝ հետևյալ հղումով:

Новый номер научного журнала «Банбер АГЭУ» представляет
Как всегда научный журнал нашего университета приносит новое научное слово, всесторонними и глубокими анализами представляет актуальные и важные вопросы разных экономических направлений, а также исторические, политологические, философские и методологические исследования.
В этом номере под разделом «Управение» со статьей «Эффективность деятельности научно-технической системы» выступили Юрий Суварян, Владимир Арутюнян, Вардан Саргсян, Вилен Хачатрян, статьей «Характеристика армянского бизнесмена: детерминанты 3 критерий успеха» - Тамара Оганнисян, «Модель улучения организации учебного процесса» - Мери Бадалян, «Тенденции развития бизнеса в НКР» - Тигран Акобян.
Раздел международные экономические отношения представляют Вардан Арамян со статьей «Перспективы региональной интеграции Армении», «Методологические основы формирования таможенных союзов стран с транзитивной экономикой» - Атом Маркарян и Сергей Солодников, «Проблемы глобального диспбаланса и избыточного долга в мировой экономике» - Давид Ахвердян, Анна Пахлян, «Информационное общество и актуальные проблемы развития мировой экономики» - Вардан Власян.
Исследования в сфере макроэкономики представляют Микаел Мелкумян - «Новые вызовы экономической и общественной жизни Республики Армения», «Роль фискальной политики в государственном регулировании экономики», Мoгамад Ашрафипур - «Развитие  национальной конкурентоспособности и интеллектуальный капитал».
По разделом «Экономика природопользования» размещенна статья Давида Акобяна - «Усовершенствование механизмов регулирования выбросов вредоносных материалов от стационарных источников загрязнения в РА».
Вопросы исстории, философии, политологии подимают Арарат Акобян и Рuзанна Казарян - «Гарегин Нжде и проблема суверенной государственности Сюника (1920-1921)», Юрий Оваканян - «Концепция плоского мира и проблема национальной идентичности», Вардан Атоян и Шушан Мовсисян - Южный Кавказ и Армения во внешней политике Китая: пробуждение спящего гиганта.
Статья Сусанны Чалабян - «О вопросе особенности деловой переписки на английском языке» представляет собой методологический анализ.
С электронной версией журнала можете ознакомиться на официальном сайте АГЭУ (asue.am) под заголовком “Наука” в отделе, предоставленном для журнала по следующей ссылке: