Գտնվել է 32 նորություն
«Բանբեր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի» գիտական հանդեսի 2019 թվականի վերջին՝ 4-րդ համարի էլեկտրոնային տարբերակը հասանելի է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Գիտություն» խորագրի ««Բանբեր» ՀՊՏՀ» գիտական հանդես» բաժնի ներքո: Այս համարում հրապարակված հոդվածներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով: «Մակրոտնտեսագիտություն»...
«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի խմբագրական խորհուրդը սահմանել է նոր չափանիշներ
«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի խմբագրական խորհրդի որոշմամբ սահմանվել են պարբերականում տպագրության ներկայացվող հոդվածներին առաջադրվող նոր պահանջները, որոնք զետեղված են ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Գիտություն» խորագրի խորագրի ««Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդես» բաժնում: Տե՛ս այստեղ: Նոր ձևաչափը ներառում է հոդվածների կառուցվածքային,...
«Բանբեր ՀՊՏՀ» հանդեսի նոր համարը պատրաստ է. էլեկտրոնային տարբերակը՝ առցանց
«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի նոր համարի էլեկտրոնային տարբերակն արդեն հրապարակված է համալսարանի պաշտոնական կայքում: Այս տարվա առաջին թողարկման մեջ «Կառավարում» խորագրի ներքո լույս են տեսել Անահիտ Մելքումյանի, Էմիլ Գրիգորյանի «Զբաղվածության հիմնախնդիրները ՀՀ ՏՏ ոլորտում», Հասմիկ Հարությունյանի «Հանրային ծառայողների...
Հասանելի է «Բանբեր ՀՊՏՀ»-ի նոր համարի էլեկտրոնային տարբերակը
«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի 2018 թ. 2-րդ թողարկման էլեկտրոնային տարբերակը կարող եք ընթերցել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am): Տե՛ս այստեղ: Համարն սկսվում է «Տնտեսագիտության տեսություն» խորագրով, որտեղ զետեղված են Ֆիրուզա Մայիլյանի «Մարդկային կապիտալում կատարվող ներդրումների առանձնահատկությունները», Աշոտ Մարկոսյանի,...
«Բանբեր ՀՊՏՀ» գիտական հանդեսի 2016թ. վերջին համարն ընթերցողի սեղանին է: Այս համարում կարող եք ընթերցել տնտեսագիտության տեսությանը, բանկային գործին, միջազգային տնտեսական հարաբերություններին, ֆինանսներին ու հաշվապահական հաշվառման և այլ ոլորտներին առնչվող գիտական հոդվածներ: Համարն սկսվում է Կարինե Հարությունյանի...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Բանբեր» գիտական հանդեսի նոր համարը լույս է տեսել: Նոր համարում տեղ գտած հոդվածները ներկայացնում ենք ստորև: Կարինե Հարությունյանի հեղինակությամբ լույս է տեսել «Հանրակրթական դպրոցներում ըստ սովորողների թվի ֆինանսավորման բանաձևի ներդրման և կիրառման տեսական հիմքերը, սկզբունքները...
Լույս է տեսել «Բանբեր ՀՊՏՀ»-ի նոր համարը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Բանբեր» գիտական հանդեսի նոր համարը լույս է ընծայվել: Այս համարում տպագրված հոդվածները ներկայացնում ենք ստորև: Կարինե Հարությունյանը հանդես է եկել «Հանրակրթական դպրոցներում ըստ սովորողների թվի ֆինանսավորման բանաձևի ներդրման և կիրառման տեսական հիմքերը, սկզբունքները և...
Լույս է տեսել Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Բանբեր» գիտական հանդեսի նոր համարը: «Զարգացման տնտեսագիտություն» խորագրի ներքո  տեղ են գտել Գագիկ Վարդանյանի «Տնտեսական զարգացման մշակութային գործոնները առաջընթացի համընդհանուր արժեքներ», Գոհար Կուրղինյանի «ՀՀ ներդրումային միջավայրի գնահատման միջազգային...

Электронная версия четвертого номера «Вестника Армянского государственного экономического университета» доступна на официальном сайте АГЭУ в разделе «Наука». Aктивная ссылка доступна здесь. См. Список публикаций «Вестник Армянского государственного экономического университета» в 2019 году. Отдел информации и...
Новый формат статей научного журнала “Вестник АГЭУ”
По решению редколлегии научного журнала “Вестник АГЭУ”, установлены новые требования к статьям, публикуемым в журнале, которые размещены в разделе «НАУКА» под заголовком «Вестник АГЭУ». Смотрите здесь. Новый формат включает в себя структурные, содержательные и технические требования к статьям, стандарты публикации,...
Готов новый номер журнала "Вестник АГЭУ". Доступна электронная версия
На официальном сайте университета уже размещена электронная версия нового номера научного журнала "Вестник АГЭУ". В первом номере этого года в разделе "Управление" опубликованы статьи Анаит Мелкумян и Эмиля Григоряна "Вопросы занятости в ИТ-секторе РА", Асмик Арутюнян "Основные направления улучшения системы стимулирования...
Электронную версию 2-ого выпуска за 2018 год научного журнала “Вестник АГЭУ” можете читать на официальном сайте АГЭУ (asue.am). См. здесь. В этом номере: Содержание ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ТЕОРИЯ Фируза Маилян: Особенности инвестиций в человеческий капитал Ашот Маркосян, Микаел Микаелян, Элянора Матевосян: Некоторые приоритеты...
Вышел в свет новый номер «Вестника АГЭУ». Вот статьи: КAРИНЕ АРУТЮНЯН - Теоретические основы, принципы и методология подушевого финансирования общеобразовательных школ: aнализ опыта Армении МЕЖДУНАРОДНЫЕ ЭКОНОМИЧЕСКИЕ ОТНОШЕНИЯ МИКАЕЛ МЕЛКУМЯН, АСМИК ОВАКИМЯН - Настоящее и будущее армяно-китайских экономических...
Новое издание "Вестник АГЭУ" был опубликовано. Вот статьи КAРИНЕ АРУТЮНЯН Теоретические основы, принципы и методология подушевого финансирования общеобразовательных школ: анализ международного опыта ДИАНА ГАЛОЯН, НАРЕК КЕСОЯН Влияние совершенствования транспортной инфраструктуры на экспорт Армении и ЕАЭС ВИЛЕН...
Новое издание "Вестника АГЭУ" была опубликована. В этом номере: ЭКОНОМИКА РАЗВИТИЯ ГАГИК ВАРДАНЯН Культурные факторы экономического развития: всеобщие ценности прогресса ГОАР КУРГИНЯН Совокупные международные рейтинги оценки инвестиционной среды Республики Армения МЕНЕДЖМЕНТ ВAЛЕРИЙ МИРЗОЯН Принцип “победа –...