Հայաստանի սեղանի թենիսի 2015թ. անհատական առաջնությանը մեր աշխատակիցը 6-րդ անգամ նվաճել է չեմպիոնի կոչումը
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ուսումնական վարպետ Մեսրոպ Ղուկասյանը փետրվարի 21-ին և 22-ին կայացած Հայաստանի սեղանի թենիսի 2015թ. անհատական առաջնությանը 6-րդ անգամ նվաճել է չեմպիոնի տիտղոսը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Մեսրոպը նշեց, որ այս տարվա առաջնությանը մասնակցելիս սկզբում մի քիչ լարվածություն և այսպես ասած՝ մտավախություն կար, բայց հետո՝ արձանագրվեց հերթական նվաճումը: Ուսումնական վարպետը հաղթանակի է ձգտում տարբեր առաջնություններում և այժմ էլ նախապատրաստվում է սեղանի թենիսի մեկ այլ խաղում լավագույնս հանդես գալու:
«Մարզական հաղթանակներիս շարքը համալրվեց ևս մեկով, ինչի համար շատ ուրախ եմ: Նպատակ ունեմ մասնակցելու նաև այս ամռանը կայանալիք Համահայկական խաղերի շրջանակներում անցկացվող սեղանի թենիսի առաջնությանը: Ի դեպ, այս առաջնությունում երկու անգամ նվաճել եմ 2-րդ տեղը, այժմ նպատակս 1-ին տեղի համար պայքարելն է»,-ասաց բազմակի չեմպիոնը: Մեսրոպի գնահատմամբ՝ Հայաստանում սեղանի թենիս մարզաձևը լավ հիմքերի վրա է, ցանկալի է, սակայն, որ այն ավելի զարգանա:
Մեսրոպ Ղուկասյանը այս տարի ևս Հայաստանի սեղանի թենիսի անհատական առաջնությունում հաղթանակի համար արժանացել է ոսկե մեդալի, պատվոգրի և դրամական պարգևի:

Учебный мастер кафедры физвоспитания, ЧС и ГО АГЭУ Месроп Гукасян в личном чемпионате по настольному теннису 2015 года Армении, состоявшийся 21-го и 22-го февраля уже в шестой раз завоевывает титул чемпиона Армении.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ Месроп отметил, что несмотря на опасения и напряженности в начале, но зафиксировалось очередное достижение. Учебный мастер стремиться к победе в различных чемпионатах, и сейчас готовится к другой игре по настольному теннису и надеется выступить наилучшим образом.
«Серия спортивных побед дополнилась еще одной, и я этому очень рад. Моя цель- участие в чемпионате по настольному теннису, который состоится этим летом в рамках всеармянских игр. Кстати, в этом чемпионате я два раза завоевал второе место, сейчас моя цель – борьба за первое место», - сказал многократный чемпион. По оценкам Месропа, в Армении основы для этого вида спорта хорошие, но, желательно, что он все более развивался.
В этом году также Месроп Гукасян был награжден золотой медалью, грамотой и денежнего вознаграждения за победу в личном чемпионате по настольному теннису 2015 года Армении.