«ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ-2015» վոլեյբոլի միջբուհական առաջնությունը՝ շուտով
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնից տեղեկացնում են, որ ամբիոնի նախաձեռնությամբ առաջիկայում կկայանա վոլեյբոլի միջբուհական առաջնություն՝ «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ-2015»-ը` հայաստանյան բուհերի (պետական և ոչ պետական) ֆիզդաստիարակության ամբիոնների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց ՀՊՏՀ վերոնշյալ ամբիոնի վարիչի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ այս առաջնության անցկացումն արդեն ավանդական է դարձել:
«Մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչև  հունվարի 23-ը, ժամը 14.00-ն: Այս առաջնությունը նպատակ ունի  ակտիվացնելու բուհերի ֆիզդաստիարակության ամբիոնների ներկայացուցիչների շփումները, մասսայականացնելու վոլեյբոլ մարզաձևը, ինչպես նաև առողջ ապրելակերպ քարոզել»,-նշեց ամբիոնի ղեկավարը: Վերջինիս փոխանցմամբ, նախատեսվում է, որ «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ-2015» վոլեյբոլի առաջնությունը  կմեկնարկի հունվարի 26-ին և կտևի շուրջ 2 շաբաթ:

Mежвузовское первенство по волейболу «Преподавательский кубок АГЭУ-2015» - скоро
Из  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  информируют, что по инициативе кафедры  в скором времени вузе  начнется   межвузовское  первенство  по  волейболу  «Преподавательский  кубок  АГЭУ»  среди  преподавателей  кафедр  физвоспитания  различных  армянских  вузов (государственных и негосударственных).
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ временный  исполняющий  обязанности  заведующего  вышеуказанной  кафедры  Оганнес Габриелян  отметил, что проведение турнира стало традицией.
«Заявки на участие в соревнованиях принимаются до 23-го января 14.00. Организация  первенства  имеет  цель  стимулировать  спортивную  активность  преподавательского  коллектива  кафедр  физвоспитания  вузов, популяризовать волейбол среди  преподавателей, пропагандировать  здоровый  образ  жизни», - отметил заведующий кафедры. По его словам, планируется, что «Преподавательский кубок АГЭУ-2015»  будет стартовать 26-ого января и продлится около 2 недель.