ՀՊՏՀ-ում էին «Հայկական ծրագրեր» ընկերության ներկայացուցիչները
«Հայկական ծրագրեր» ընկերության ներկայացուցիչներն այսօր հյուրընկալվել էին հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետում, որտեղ կայացավ հանդիպում նշված ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Սոնա Ղազարյանը, նպատակն էր ուսանողներին առաջարկել փորձաշրջանով աշխատանք: Ինչպես նշեց կազմակերպության ներկայացուցիչ Խորեն Ասատրյանը, ամեն տարի ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ավարտական կուրսերի ուսանողների հետ կազմակերպվում են նմանատիպ հանդիպումներ, ցանկացողները հարցազրույցը հաղթահարելուց հետո մասնակցում են կազմակերպության կողմից անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին, ստանում են որակավորում (վկայական), լավագույններն անցնում են աշխատանքի հենց «Հայկական ծրագրեր» ընկերությունում:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Խորեն Ասատրյանը նշեց, որ նախորդ տարիներին ՀՊՏՀ-ից իրենց են դիմել տասնյակ ուսանողներ, որոնք մասնակցել են դասընթացներին, նրանցից մի քանիսն այժմ իրենց աշխատակիցներն են:
Այսօր ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալված կազմակերպության ներկայացուցիչներից Մանե Ավետիսյանը մեր բուհի 2014թ. շրջանավարտ է, աշխատում է «Հայկական ծրագրեր»-ում՝ որպես տնտեսագետ-ինժեներ: «Ուսանողներին խորհուրդ եմ տալիս մասնակցել դասընթացներին, որովհետև այն բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում տիրապետելու մի շարք մասնագիտական ծրագրերի, որոնք հետագայում նրանք կկիրառեն գործնականում: Նշեմ, որ դասընթացը բավականին հետաքրքիր է անցնում»,-նշեց մեր շրջանավարտը:
Ուսանողների՝ վերապատրաստման գործնական դասընթացներին մասնակցելու անհրաժեշտությունը մեզ հետ զրույցում ընդգծեց նաև հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը:

В АГЭУ побывали представители компании «Армянские программы»
Сегодня  представители  компании «Армянские  программы» побывали  на  факультете  бухгалтерского  учерта  и  аудита, где  сстоялась встреча  со  студентами  4-го  курса  указанного  факультета.  На  встрече  присутствовала  и  заместитель  декана  факультета  Сона  Казарян, цель  которой  была  предложить  студентам   работу  с  испытательным  сроком. Как  указал  представитель  компании  Хорен  Асатрян, ежегодно  со студентами  выпускных  курсов  факультета  бухгалтерского  учета  и  аудита   АГЭУ  организуются  подобные  встречи, желающие, преодолевшие  зобеседование, участвуют      в  курсах  переподготовки, организованной  компанией, получают    квалификацию (сертификат),  лучшие  приступают  к работе  именно  в  компании  «Армянские  программы».
В  беседе  с отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  Хорен  Асатрян  отметил, что  в  прошлые  годы  к ним  из  АГЭУ  обратились  десятки  студентов,  кторые  участвовали  в  курсах, некоторые  из  них  нынче  являются  их  сотрудниками.
Сегодня  представительница  компании, побывавшая  в  АГЭУ,  Мане  Аветисян выпускница  нашего  вуза  2014г., работает в  компании   «Армянские  программы»   в  качестве  инженер-экономиста. «Советую  студентам  участвовать  в  курсах, так  как  курсы  предоставляют  исключительную  возможность  овладеть  многими  профессиональными  программами,  которые  они  в  дальнейшем   применят  на  практике. Отметим, что  курсы проходят   достаточно  интересно»,-отметила  наша  выпускница.
О необходимости студентов  участвовать  в  практических  курсах  переподготовки  подчеркнул  в  беседе  с  нами  и декан  факультета  бухгалтерского  учерта  и  аудита  Ашот  Матевосян.