ՀՊՏՀ նոր նախագծի՝  «Փոփոխությունների կառավարում» (Change Lab) լաբորատորիայի դիմորդների համար այսօր տեղի ունեցավ ճանաչողական հանդիպում, որտեղ Change Lab-ի համահիմնադիրներ Կարեն Սարգսյանն ու Արտակ Ասլանյանը  պարզաբանեցին ուսանողներին հետաքրքրող մի շարք հարցեր: Մասնավորապես,...
Երդվյալ որակավորված հաշվապահների ասոցիացիայի ներկայացուցիչները հյուրընկալվեցին ՀՊՏՀ-ում
Երդվյալ որակավորված հաշվապահների ասոցիացիայի (ACCA) տարածաշրջանային զարգացման մենեջերներ Վիկտորյա Վոլոտովսկայան և Ժանետտա Օնիշչուկը այսօր հյուրընկալվեցին ՀՊՏՀ-ում: Ինչպես մեզ հետ զրույցում հայտնեց հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Մերի Բադալյանը, կազմակերպությունը որոշ ժամանակ առաջ համագործակցության...
ՀՊՏՀ-ում էին «Հայկական ծրագրեր» ընկերության ներկայացուցիչները
«Հայկական ծրագրեր» ընկերության  ներկայացուցիչներն այսօր հյուրընկալվել էին  հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետում, որտեղ կայացավ հանդիպում նշված ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Սոնա Ղազարյանը, նպատակն էր ուսանողներին առաջարկել փորձաշրջանով...
Ուսանող-գործատու հանդիպում ՀՊՏՀ-ում
Տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում՝ մարքեթինգ մասնագիտության բարձր կուրսերի ուսանողների և «Ռիչ Էլեկտրոնիքս» ընկերության ներկայացուցիչների հետ: Նշենք, որ ՀՊՏՀ մարքեթինգ մասնագիտության ուսանողների հետ  հանդիպումը համատեղ  կազմակերպել էին «Ռիչ Էլեկտրոնիքս» ընկերությունը...
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում ապրիլի 26-ին տեղի է ունեցել  հանդիպում Վիքիպեդիայի հայաստանյան ներկայացուցիչների հետ: Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին մասնաճյուղից, հանդիպումը  ուսուցողական նպատակ ուներ.  մասնավորապես, խոսվել է  Վիքիպեդիայից  (Ազատ հանրագիտարան)...
Քննարկում ՀՊՏՀ-ում՝ օտարերկրացի պրոֆեսորի մասնակցությամբ
ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի իրականացման կենտրոնում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում բուհի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և Ամստերդամի «VU»  համալսարանի տարածաշրջանային տնտեսագիտության և տնտեսական աշխարհագրության  պրոֆեսոր, «Եվրոպայի տարածաշրջանային գիտության ասոցիացիայի» նախկին նախագահ  Փիթեր Նիջքեմբի հետ:...
Դեպի ուսանողակենտրոն ուսուցում. ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը առաջարկեց բուհում ներդնել «Moodle» ծրագիրը
ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի իրականացման կենտրոնում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում, որի նպատակն էր ներկայացնել «Moodle»  ուսումնական  ծրագիրը, և այն մեր բուհում ներդնելու հարցը: Հանդիպմանը մասնակցում էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, պրոռեկտորներ Պարույր Քալանթարյանը, Միհրդատ Հարությունյանը, Գագիկ Վարդանյանը, «Ամբերդ»...
«Բոլոր արտոնությունները վերաբերելու են բացառապես լավ սովորող ուսանողներին». Արմեն Աշոտյանը ՀՊՏՀ-ում ներկայացրել է բուհական նոր օրինագծեր և ուսանողներին հրավիրել բաց քննարկման
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը այսօր բուհերի ուսանողական խորհուրդների հրավերով Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում հանդիպում է ունեցել պետական և ոչ պետական բուհերի ուսանողական խորհուրդների ներկայացուցիչների հետ:Հանդիպման սկզբին նախարարը նշել է, որ պատրաստ է քննարկել ցանկացած հարց,...
ՀՊՏՀ-ում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում բարձրաստիճան զինվորականների` Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի պետի տեղակալ, գնդապետ Պողոս Աբրահամյանի, հանրապետական զինվորական կոմիսարիատի նախազորակոչի պատրաստման բաժանմունքի պետ, փոխգնդապետ Արմեն Հայրապետյանի, մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն ինստիտուտի...

Представители Ассоциации дипломированных сертифицированных бухгалтеров посетили АГЭУ
Региональные менеджеры Ассоциации дипломированных сертифицированных бухгалтеров Виктория Волонтовская и Жанетта Онищук сегодня посетили АГЭУ. Как отметила в беседе с нами декан факультета бухгалтерского учета и аудита Мери Бадалян, организация некоторое время назад с предложением о сотрудничестве связалась с...
В АГЭУ побывали представители компании «Армянские программы»
Сегодня  представители  компании «Армянские  программы» побывали  на  факультете  бухгалтерского  учерта  и  аудита, где  сстоялась встреча  со  студентами  4-го  курса  указанного  факультета.  На  встрече  присутствовала  и  заместитель  декана  факультета  Сона  Казарян, цель  которой  была  предложить  студентам  ...
Сегодня  в  зале  заседаний  Экономического  университета  состоялась  встреча    студентов  старших  курсов  по  специальности  маркетинг  с  представителями  компании  «Рич  Электроникс». Отметим, что  встречу  со  студентами  по  специальности  маркетинг  совместно  организовали   компания   «Рич  Электроникс» ...
26-го  апреля  в  Ехегнадзорском  филиале  АГЭУ  состоялась  встреча  с  представителями  армянской  Википедии.  Как  из  филиала  сообщили  отделу  информации                                                                                       и  связей  с  общественностью,  встреча  имела  обучающую  цель: в ...
Обсуждение в АГЭУ с участием иностранного профессора
Сегодня  в  центре  осуществления  международных  программ  АГЭУ  состоялась  встреча    профессорско-преподавательского  коллектива  с   профессором  региональной  экономики    и  экономической  географии  Амстердамского «VU»  университета,  бывшим  председателем  «Ассоциации  Европейской  региональной  науки»...
Сегодня  в  центре  осуществления  международных  программ  АГЭУ  состоялась  встреча,  цель  которой  представить  образовательную  программу  «Moodle», и  вопрос  о  внедрении  ее  в  нашем  вузе. На  встрече  присутствовали  ректор  Корюн  Атоян,  проректоры - Паруйр  Калантарян, Мирдат  Арутюнян, Гагик  Варданян, ...
Сегодня  министр  образования  и  науки  РА  Армен  Ашотян  по  приглашению  студенческих  советов  вузов  встретился  в  Армянском  государственном  экономическом  университете  с  представителями  студенческих  советов  государственных  и  не  государственных  вузов. В  начале  встречи  министр  отметил, что ...
Сегодня в АГЭУ состоялась встреча с высокопоставленными военными: с заместителем начальника военного института имени В. Саргсяна, полковником Погосом Абрамяном, начальником отдела подготовки к призыву Республиканского военного комиссариата, подполковником Арменом Айрапетяном, начальником кафедры связи военного...