Արդյունավետ գործունեություն հնարավոր է իրականացնել միայն լավագույն կադրերով. ՀՊՏՀ-ի ու «Հայբիզնեսբանկի» համագործակցությունը շարունակվում է
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի այսօրվա ռեկտորատը հյուրեր ուներ. համալսարանում էին «Հայբիզնեսբանկի» վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանն ու տեղակալ Մանվել Սահակյանը, ովքեր եկել էին կրթաթոշակի հավաստագրեր հանձնելու լավ սովորող, սոցիալապես անապահով ՀՊՏՀ 3 ուսանողների:
Ներկայացնելով հյուրերին՝ ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհակալություն հայտնեց փոխգործակցության համար, ապա հայտնեց, որ Տնտեսագիտական համալսարանը համագործակցության պայմանագիր ունի Հայաստանի բանկերի միության հետ, առանձին բանկերի հետ էլ իրականացնում է առանձին համագործակցություն: «Առանցքում գործատուների պահանջներին համապատասխան, աշխատաշուկային անհրաժեշտ որակյալ կադրերի պատրաստումն է, ինչում շահագրգռված ենք ոչ միայն մենք, այլև գործատուներն այն իմաստով, որ լավագույն կադրերով է հնարավոր միայն կազմակերպել արդյունավետ գործունեություն, արդյունավետ աշխատանք»,-ասաց համալսարանի ռեկտորն՝ ընդգծելով նաև համագործակցությունը «Հայբիզնեսբանկի» հետ:
Կրթաթոշակի հավաստագրերը հանձնեց բանկի վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը՝ նշելով, որ իրենք մեծ ուշադրություն են դարձնում լավ սովորող ուսանողներին և մեծ հաճույքով են նրանց տրամադրում կրթաթոշակի քարտեր: Նա նաև հայտնեց, որ իրենք նոր առաջարկ ունեն համալսարանին, որի արդյունքում ապագայում հնարավոր կլինի մեր համալսարանի լավ ուսանողներին կոնկրետ գործընթացի արդյունքում ընդունել բանկ` աշխատանքի: «Շնորհակալություն համագործակցության համար, ինձ համար սա մեծ պատիվ է»,- նշեց բանկի վարչության նախագահը: Ի պատասխան՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը շնորհակալություն հայտնեց, ապա առաջարկեց առաջիկայում ավելի հստակեցնել համագործակցության խորացման հնարավորությունները, ապա հորդորեց՝ համալսարանի ուսումնական ծրագրերի վերաբերյալ ներկայացնել առաջարկներ: Ռեկտորը նաև խոսեց բանկի լավագույն մասնագետներին մեր համալսարանում դասավանդման հնարավորություն տալու մասին:
Այնուհետև ռեկտորատն անցավ օրակարգային հարցերին: Դեկանները զեկուցեցին մինչև 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտքով հաջորդ կուրս փոխադրված ուսանողների ակադեմիական պարտքերի վերահանձնման 1-ին և 2-րդ փուլերի արդյունքների մասին:
Օրակարգով նախատեսված հաջորդ՝ ՀՊՏՀ-ի և Ռոստովի տնտեսագիտական համալսարանի միջև կրկնակի դիպլոմների տրամադրման ծրագրի մասին հարցը զեկուցեց համալսարանի միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Գրիգոր Նազարյանը՝ նշելով, որ Ռոստովի տնտեսագիտական համալսարանը մեր համալսարանին է դիմել 3 մասնագիտությունների գծով կրկնակի դիպլոմներ տալու առաջարկով, ապա ներկայացրեց գործընթացին առնչվող մյուս հանգամանքները: Ռեկտորատի անդամները քննարկեցին հարցին վերաբերող մանրամասները,  իսկ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հանձնարարեց հստակ ուսումնասիրել գործընթացի իրականացման կարգավորման հիմքերը, հնարավորությունները, այլ համալսարաններում առկա փորձը, խնդրին առնչվող բոլոր հարցերը:

Эффективную деятельность возможно осуществить только лучшими кадрами: сотрудничество АГЭУ и «Айбизнесбанка» продолжается
Количество просмотров: 736
Сегодня  на  ректорате  Армянского  государственного  экономического  университета  были  гости: в  университете  были  председатель  правления   «Айбизнесбанка» Арсен  Микаелян и  заместитель   Манвел  Саакян, которые  пришли  вручить  сертификаты  стипендий 3  хорошим, социально  необеспеченным   студентам  АГЭУ.
Представляя  гостей, ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян  выразил  благодарность  за  взаимосотрудничество, затем  сообщил, что  Экономический  университет  имеет  договор  о  сотрудничестве  с  союзом  банков  Армении, с  отдельными  банками  осуществляет  отдельное  сотрудничество. «В  центре  подготовка  качественных  кадров, необходимых  рынку  труда,  соответствовавших  требованиям  работодателей,  в  чем  заинтересованы  не  только  мы, но  и  работодатели  в  том  смысле, что  только  лучшими  кадрами  возможно  организовать  эффективную  деятельность, эффективную  работу»,-сказал  ректор  университета, подчеркивая  сотрудничество  с  «Айбизнесбанком».
Сертификаты  стипендий   вручил  председатель  правления  банка  Арсен  Микаелян, отмечая, что   они  обращают  большое  внимание  на  хорошо   обучающихся  студентов  и  с  большим  удовольствием  предоставляют  им  стипендиальные  карты. Он  также  сообщил, что  у  них  новое  предложение  для  университета, в  результате  чего  в  будущем  будет  возможно хороших  студентов  нашего  университета   принять  в  банк  на  работу  в  результате  конкретного  процесса.  «Благодарю  за  сотрудничество, для  нас  это  большая  честь»,- отметил  председатель  правления  банка. В  ответ  ректор  Корюн  Атоян  выразил  признательность,  затем  предложил  в  ближайшее  время   уточнить  возможности  углубления  сотрудничества,  затем  призвал  представить  предложения  об  учебных  программах  университета.   Ректор  также  говорил  и  о  предоставлении  лучшим  специалистам  банка  возможности  преподавания  в  нашем  университете.
Затем  ректор  перешел  к  вопросам  повестки  дня. Деканы  представили  результаты  1-ой и 2-ой  попыток  пересдачи  ликвидов  студентов, перешедших  на  следующий  курс  с  академической  задолженностью  до  12  кредитов.
Следующий  вопрос, предусмотренный  повесткой  дня, о  программе  предоставления  двойных  дипломов  между  АГЭУ  и  Ростовским  экономическим  университетом, представил   и/о заведующего  кафедрой  международных  экономических  отношений  университета  Григор  Назарян,  отмечая, что  Ростовский  экономический  университет  обратился  к  нашему  университету  с  предложением  предоставления  двойных  дипломов  по  3  специальностям, затем  представил  другие  обстоятельства, касающиеся  процесса.  Члены  ректората  обсудили  подробности, касающиеся  вопроса, а  ректор  Корюн  Атоян   поручил  четко  изучить  основы, возможности  регулирования  осуществления  процесса, существующий опыт   в  других  университетах, все  вопросы, касающиеся  проблемы.