Դիտումների քանակ՝ 1703
ՀՊՏՀ բակում ֆելշմոբով այսօր տրվեց «Ուսանողական աշուն - 2017» մարզամշակութային փառատոնի պաշտոնական բացումը, որին ներկա էին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչ Հովհաննես Գաբրիելյանը, ՈՒԽ նախագահ Հովհաննես Հարությունյանը և որպես հյուր՝ սպորտային մարմնամարզության աշխարհի կրկնակի գավաթակիր, համաշխարհային մարզական խաղերի կրկնակի չեմպիոն Արթուր Թովմասյանը:
Ուսանողներին ողջունեց և փառատոնի բացման առթիվ շնորհավորեց համալսարանի ռեկտորը՝ իր ուրախությունը հայտնելով համալսարանում ավանդաբար անցկացվող սույն փառատոնների առթիվ: «Ես շատ եմ կարևորում և՛ սպորտը, և՛ մշակույթը, որովհետև սպորտը կոփում է ձեր մարմինը, իսկ մշակույթը գեղեցկացնում է ձեր հոգին: Արդար մրցակցեք և հաղթանակներ կերտեք»,- ասաց Կորյուն Աթոյանը:
Առողջ մրցակցության մաղթանք և սպորտով զբաղվելու կոչ հնչեցրեց Արթուր Թովմասյանը, իսկ ՈՒԽ նախագահ Հովհաննես Հարությունյանը նշեց՝ տարեցտարի համոզվում են, որ մարզամշակութային փառատոնների անցկացումը հիմնավոր է, և դրանք իրենց շուրջն են համախմբում բուհի մի քանի հարյուր ուսանողների: ՈՒԽ նախագահը աջակցության համար շնորհակալություն հայտնեց բուհի ղեկավարությանը և ՀԵՀ-ին:
ՀՀ օրհներգի հնչյուններով ավարտվեց փառատոնի հանդիսավոր մասը և 6 ֆակուլտետների, այս տարի նաև՝ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի թիմը, անցան մարզադահլիճ՝ շարունակելու մարզական խաղերը:

Количество просмотров: 1589
Сегодня во дворе АГЭУ состоялся флешмоб открытия спортивно-культурного фестиваля “Студенческая осень - 2017”, на котором присутствовали ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, проректор по работе со студентами и выпускниками Севак Хачатрян, заведующий кафедрой физического воспитания, по ЧС и гражданской обороне Ованнес Габриелян, председатель студенческого совета Ованнес Арутюнян и в качестве гостя – двукратный завоеватель кубка по гимнастике, двукратный чемпион мировых спортивных игр Артур Товмасян.
Ректор университета приветствовал студентов и поздравил в связи с открытием фестиваля, выразив свою радость по поводу этих традиционно проводящихся мероприятий. “Для меня очень важны и спорт, и культура, поскольку спорт закаляет ваше тело, а культура делает красивой вашу душу. Соревнуйтесь справедливо и постройте победы!”, - сказал Корюн Атоян.
Под гимн РА завершилась торжественная часть фестиваля, и команды 6 факультетов и в этом году также- команда финансово-экономического колледжа, пошли в спортзал, чтобы продолжить спортивные игры.