«Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ » ինտելեկտուալ մրցույթ ՝ ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ երեկ՝ դեկտեմբերի 4-ին, կայացել է «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ » ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթ:
Մրցույթին մասնակցել է բակալավրիատի ուսանողներից կազմված 4 խումբ՝ 7-ական մասնակցով: Թիմերը հանդես են եկել «Նաիրի», «Նուռ», «Ջի-Քյու», «Դուչե» անուններով: Մրցույթից առաջ ելույթ են ունեցել և մասնակիցներին հաջողություն մաղթել մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, փոխտնօրեն Արփինե Հովակիմյանը և ուսանողական խորհրդի նորանշանակ նախագահ Հայկ Հարությունյանը:
Խաղն անցկացվել է 2 փուլով, այնուհետև յուրաքանչյուր խումբ առաջադրել է իր լավագույն մասնակցին, նաև անց է կացվել մրցույթ, որի արդյունքում որոշվել է «Լավագույն մասնակից» անվանակարգի հաղթողը: Խաղն ավարտվել է հետևյալ արդյունքներով՝ 1-ին հորիզոնականը զբաղեցրել է «Նաիրի» թիմը, 2-րդը՝ «Նուռ»-ը, 3-րդը՝ «Ջի-Քյու»-ն: Մրցույթի «Լավագույն մասնակից» է ճանաչվել Քրիստինե Սամվելյանը: Հաղթողներին տրվել են վկայականներ:
Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանողական խորհրդից՝ հավելելով, որ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում հաճախակի են անցկացվում ինտելեկտուալ մրցույթներ, որոնք նպատակ ունեն ուսանողների առօրյան հագգեցած ու հետաքրքիր դարձնելու: Առաջիկայում ևս, ինտելեկտուալ մրցույթներ կկազմակերպվեն ՝մագիստրանտների, ինչպես նաև հեռակա կրթաձևում սովորող ուսանողների շրջանում:

Вчера 4-го декабря в Ехегнадзорском филиале АГЭУ по инициативе студенческого совета прошел конкурс «Что?Где?Когда?»
В конкурсе участвовали 4 группы, каждая из которых состояла из 7 студентов бакалавриата. Команды выступили под названиями «Наири», «Нур», «Джи-Кью», «Дуче». До конкурса выступили и пожелали участникам успеха директор филиала Сос Хачикян, заместитель директора Арпине Овакимян и новый председатель студенческого совета Айк Арутюнян.
Игра была проведена в 2 зтапа, затем каждая группа предложила своего лучшего участника, затем провели конкурс, в результате которого был определен победитель номинации «Лучший участник». Игра закончилась следующими результатами: 1-ое горизонтальное заняла команда «Наири», 2-ое место - «Нур», 3-ье место - «Джи-Кью». «Лучшим участником» конурса признана Кристине Самвелян. Победителям были вручены сертификаты.
Об этом сообщили отделу информации и связей с общественностью АГЭУ из студенческого совета Ехегнадзорского филиала, добавив, что в Ехегнадзорском филиале часто проводятся интеллектуальные конкурсы, целью которых является сделать студенческие будни насыщенными и интересными. В ближайшее время также будут организованы интеллектуальные конкурсы в кругу магистрантов, а также для студентов, обучающихся на заочном отделении.