Վաղը՝ հոկտեմբերի 29-ին, ժամը 10.00-ին  ՀՊՏՀ հանդիսությունների մեծ դահլիճում կմեկնարկի ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը՝ «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով:
Հանդիսավոր բացման արարողությունից  հետո կսկսվի առաջին լիագումար նիստը, որից հետո գիտաժողովն իր աշխատանքները կշարունակի 4 հետևյալ բաժանմունքներում՝ «ՀՀ սոցիալ-տնտեսական զարգացման գերակայությունները», «Ֆինանսական շուկաներ և ենթակառուցվածքներ», «Միջազգային տնտեսական համագործակցություն և կրթության որակի ապահովում» և «Կայուն զարգացման ապահովում»:
Գիտաժողովի նկատմամբ հետաքրքրությունը բավական մեծ է: Գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանի խոսքով՝ գիտաժողովին զեկուցումներով հանդես գալու համար դիմել է շուրջ 240 հոգի ոչ միայն մեր բուհից, այլև հանրապետության բուհական այլ հաստատություններից:

Завтра 29-го октября в 10.00 в большом актовом зале АГЭУ начнется 24-ая научная конференция АГЭУ на тему «Современные вызовы развития».
После торжественной церемонии открытия начнется первое пленарное заседание, после которой конференция продолжит свою работу в 4 следующих секциях: «Приоритеты социально-экономического развития РА», «Финансовые рынки и инфраструктуры», «Международное экономическое сотрудничество и обеспечение качества образования» и «Обеспечение стабильного развития».
Интерес к конференции достаточно велик. По словам начальника научного отдела Хорена Мхитаряна, для выступлений с докладами на конференции обратились около 240 человек не только из вуза, но и из других вузовских заведений республики.