Ամփոփվեց «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը
Համալսարանի նիստերի դահլիճում այսօր ամփոփվեց «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը: Նիստը ղեկավարում էր ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, ներկա էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը,...
«Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը, որը մեկնարկել էր երեկ, այսօր իր աշխատանքը շարունակեց բաժանմունքներում: Ինչպես հայտնի է, երեկ սկսել էին աշխատել 3՝ «ՀՀ սոցիալ-տնտեսական զարգացման գերակայությունները», «Ֆինանսական շուկաներ և ենթակառուցվածքներ», «Միջազգային տնտեսական համագործակցություն...
ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի ելույթով այսօր բացվեց ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը՝ «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով: Ողջունելով գիտաժողովի մասնակիցներին և ընդգծելով, որ համալսարանական տարեկան գիտաժողովը մեկ հարկի տակ է համախմբել համալսարանական, գիտական և ակադեմիական շրջանակներին՝...

Сегодня  в  зале  заседаний  университета  был  подведен  итог  24-ой  научной  сессии  АГЭУ  на  тему  «Современные  вызовы  развития».  Заседанием  руководил  ректор  АГЭУ, профессор  Корюн  Атоян, присутствовали  проректор  по  научным  работам и  внешним  связям  Гагик  Варданян, проректор  по  учебно-методическим ...
24-ая  научная  сессия  АГЭУ  на  тему  «Современные  вызовы  развития»,  открытие  которой  было  вчера,  сегодня  продолжила  свою  работу  в  секциях.  Как  известно, вчера  начали  работать  3  сеции:  «Приоритеты  социально-экономического  развития», «Финансовые  рынки  и  инфраструктуры», «Международное ...
Сегодня  выступлением  ректора  АГЭУ, доктора  экономических  наук, профессора  Корюна  Атояна   состоялось  открытие  24-ой  научной  сессии  АГЭУ  на тему  «Современные  вызовы  развития». Приветствуя  участников  научной  сессии  и  подчеркнув,  что  университетская  ежегодная  научная  ссесия  объединила ...
Завтра  29-го  октября  в  10.00  в  большом  актовом  зале  АГЭУ  начнется  24-ая  научная  конференция  АГЭУ  на  тему  «Современные  вызовы  развития». После  торжественной  церемонии  открытия  начнется   первое  пленарное  заседание, после  которой  конференция  продолжит  свою  работу  в  4  следующих  секциях:...