ՀՊՏՀ գիտաուսումնական խմբերը` հերթական աշխատանքային քննարկմանը
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում  այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ գիտաուսումնական խմբերի հերթական աշխատանքային քննարկումը՝ նվիրված խմբերի կայք-էջերին:
Շնորհանդեսին, որը նաև աշխատանքային հանդիպում էր, մասնակցում էին  գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր  Գագիկ Վարդանյանը, գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը, գիտաուսումնական խմբերի ղեկավարները, մասնակիցները: Գագիկ Վարդանյանը ողջունեց ներկաներին, ապա նշեց, որ գիտաուսումնական խմբերի նախագիծը ոչ միայն պետք է բարեհաջող տեղայնացնել, այլև զարգացնել, և դրանք համապատասխան էլեկտրոնային ռեսուրսով ներկայացնելը այդ քայլերից մեկն է:
Հանդես եկան գիտաուսումնական 8 խմբերից 3-ը՝ Ազգային ինովացիոն համակարգ, խմբի ղեկավար՝ տ.գ.թ., դոցենտ Ատոմ Մարգարյան, ֆինանսական ծառայությունների հասանելիություն, խմբի ղեկավար՝ տ.գ.թ., դոցենտ Խորեն Մխիթարյան, Ցանցային տնտեսություն, խմբի ղեկավար՝ տ.գ.դ., պրոֆեսոր Վարդան Սարգսյան:
Նախատեսվում է, որ նորաստեղծ կայք-էջերը այցելուներին համակողմանիորեն կներկայացնեն տվյալ խմբի գործունեությունը, գիտական արդյունքը: 3 խմբերը  ներկայացան տարբեր ձևաչափերով և լուծումներով, այնուհանդերձ, հիմնական խնդիրը՝ հնարավորինս հասանելի դարձնել գիտաուսումնական խմբի գործունեությունը, այսօր արդեն տեսանելի էր:
Եզրափակելով հանդիպումը՝ պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը կոչ արեց ստեղծված հարթակն օգտագործել լիարժեք և հանդիպումից հանդիպում հանդես բերել ստեղծարար նորանոր մոտեցումներ:
Հավելենք, որ գիտաուսումնական խմբերի կայք-էջերը վերջնարդյունքում հասանելի կլինեն նաև ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялась очередная рабочая дискуссия научно-исследовательских групп АГЭУ, посвященная сайт-страницам групп.
На презентации, которая была и встречей, участвовали проректор по научным работам и внешним связям Гагик Варданян, начальник научного отдела Хорен Мхитарян, руководители научно-исследовательских групп, участники. Гагик Варданян приветствовал присутствующих, затем отметил, что проект научно-исследовательских групп нужно не только успешно осуществить, но и развить, и одним из этих шагов является их представление соответственно электронным ресурсом.
Из 8 научно-исследовательских групп выступили 3. Руководитель группы национальная инновационная система -- доцент Атом Маргарян, руководитель группы доступность финансовых услуг – к.э.н., доцент Хорен Мхитарян, руководитель группы сетевая экономика -- д.э.н., профессор Вардан Саргсян.
Планируется, что новосозданные сайт-страницы посетителям всесторонне представят деятельность данной группы, научный результат. 3 группы представились в разных форматах и решениях, однако, основная задача, сегодня это было уже видно, по возможности сделать доступной деятельность научно-исследовательской группы.
Завершая встречу, проректор Гагик Варданян призвал созданныую платформу использовать полноценно и от встречи к встрече представлять новые творческие подходы.
Добавим, что в конечном счете сайт-страницы научно-исследовательских групп будут доступны и в официальном сайте АГЭУ.