ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը ներկայացրել է բուհը «Բերքի տոնին»
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում հոկտեմբերի 5-ին  տեղի է ունեցել համաքաղաքային գեղեցիկ միջոցառում՝ «Բերքի տոն», որին մասնակցել են նաև Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ներկայացուցիչները՝ տնօրեն Սոս Խաչիկյանի գլխավորությամբ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց Սոս Խաչիկյանի հետ, ով ներկայացրեց մասնաճյուղի մասնակցությունը մշակութային տոնին:
«Ինչպես նախորդ տարի, այս տարի ևս, արդեն 2-րդ անգամ, Վայոց ձորում անցկացվեց համաքաղաքային, մշակութային «Բերքի տոնը»: Մարզպետարանի որոշմամբ, այն անց է կացվում մարզի խոշոր համայնքներում, որոնցից մեկն էլ Եղեգնաձորն է:
Տոնն ունի գեղեցիկ խորհուրդ. այն է՝  տարբեր կազմակերպություններ (պետական և ոչ պետական), ներկայացնում են  տարվա իրենց ձեռքբերումները: Մեր մասնաճյուղը  մեծ սիրով մասնակցեց տոնին՝ ՀՊՏՀ տաղավարում ցուցադրելով մասնագիտական հրատարակություններ, մեր կազմակերպած հանրապետական գիտաժողովի նյութերի ժողովածուներ, ուսանողների ուսումնական, մարզական նվաճումները  (պատվոգրեր, գավաթներ, մեդալներ և այլն), ձեռքի աշխատանքներ, բուհի առօրյան պատկերող լուսանկարներ: Մեր տաղավարի հանդեպ մեծ հետաքրքրություն կար. ապագա դիմորդների ծնողներ էին մոտենում և հետաքրքրվում  բուհով, առաջարկվող մասնագիտություններով: Մասնաճյուղը մասնակցել է նաև ավտոմեքենաներով շքերթին՝ ՀՊՏՀ խորհրդանշական  պաստառով»,- ներկայացրեց տնօրենը: Վերջինիս փոխանցմամբ, մասնաճյուղի ուսանողներն այս տարի ծրագիր են շահել, որով հնարավորություն է ստեղծվում ձեռքի աշխատանքներ վաճառել և դրամական հասույթը փոխանցել տեղի անապահով ընտանիքներին: Բերքի տոնը այդ աշխատանքները ներկայացնելու  պատեհ առիթ էր:

Ехегнадзорский филиал АГЭУ представил вуз на «Празднике урожая»
5-го  октября  в  марзе  Вайоц  дзора  РА  состоялось  красивое  городское  мероприятие  «Праздник  урожая», в  котором  участвовали  также  и  представители  Ехегнадзорского  филиала  Армянского  государственного  экономического  университета  во  главе  с  директором  филиала  Сосом  Хачикяном.
Отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  беседовал  с  Сосом  Хачикяном, кто  представил   участие  филиала  в  кульзтурном  празднике.  «Как  в  прошлом  году, и  в  этом  году  также, уже  во  2-ой  раз, в  Вайоц  дзоре  был  проведен  городской, культурный  «Праздник  урожая». По  решению  марзпетарана, он  проводится  в  крупных  общинах  марза,  одна  из  которых  и  Ехегнадзор.
Праздник  имеет  красивый  символ: различные  организации     (государственные и  не  государственные), представляют  свои  достижения  года.   Наш  филиал  с  большим  удовольствием  участвовал  в  празднике, представляя  в павильоне профессиональные  издания, сборники материалов  нами  организованной  республиканской  научной  конференции, учебные,спортивные  достижения  студентов (грамоты, кубки, медали  и  др.), ручные  работы, фотографии, отражающие  будни  вуза. К  нашему  павильону  был  большой  интерес: подходили  родители  будущих  абитуриентов  и  интересовались  вузом,  предложенными  специальностями. Филиал  участвовал  и  в  параде  автомашин  с  символичным  плакатом  АГЭУ»,- представил  директор. По  его  сообщению,  студенты  филиала  в  этом  году  выиграли  программу, по  которой  предоставляется  возможность  продавать  ручные  работы и  денежные  поступления  перевести местным  необеспеченным  семьям.  Праздник  урожая  -- хорошая  возможность для представления  этих  работ.