Դիտումների քանակ՝ 1742
Այսօր նշվում է գրադարանավարի օրը: Տնտեսագիտական համալսարանի գրադարանավարների մասնագիտական տոնը շնորհավորելու համար ստորաբաժանում այցելեցին  գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը: Տոնի առիթով գրադարանի տնօրինությունը  կազմակերպել էր  բուհի «Տնտեսագետ»  հրատարակչության՝ 2008-2014 թթ. լույս տեսած գրքերի, մատենաշարերի ցուցադրություն:
Գագիկ Վարդանյանը, արժևորելով գրադարանավարի աշխատանքը, նրանց մասնագիտությունը բանաձևեց իբրև գիտելիքային աշխատողներ: Պրոռեկտորն անդրադարձավ գրադարանի կողմից իրականացված աշխատանքներին, մասնավորապես, գրքային ֆոնդի թվայնացման գործընթացին:
«Գրադարանավարի աշխատանքը բացի պատասխանատու լինելուց, երջանիկ աշխատանք է. քչերին է վիճակված աշխատել երիտասարդների հետ: Հաջողություն և նոր ձեռքբերումներ եմ մաղթում այս բարդ, բայց շնորհակալ գործում»,- բարեմաղթեց Գագիկ Վարդանյանը:
Մասնագիտական այս տոնն արժևորեց նաև ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը: Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում տնօրենը նշեց. «Գրադարանավարի աշխատանքը կարևորում է նաև պետությունը, ինչն արդեն իսկ արժևորում է գրադարանավարի գործը: Գրադարանավարը այն մասնագետն է, ով պետք է կարողանա ճիշտ ուղղորդել, իր գիտելիքների, փորձի և հմտության շնորհիվ բավարարել պատվիրատուի պահանջները: Գրադարանում աշխատելը որքան պատասխանատու, նույնքան էլ հաճելի է, քանի որ  ամեն օր գործ ես ունենում գրքի հետ, որը աշխարհում ամենավեհ արժեքներից մեկն է»:

Количество просмотров: 1091
Сегодня  отмечается  день работника библиотеки.  Для  поздравления  профессионального  праздника работников  библиотеки  Экономического  университета    подразделение  посетили  проректор  по научным  работам  и  внешним связям  Гагик  Варданян, начальник  научного  отдела  Хорен  Мхитарян.  По  случаю  праздника  дирекция  библиотеки  организовала  показ   серий книг,  напечатанных   в   издательстве  вуза  «Тнтесагет»  в  2008-2014 гг.
Гагик  Варданян, оценивая работу  бибиотекаря, сформулировал их как  работников  умственного  труда. Проректор  обратился  к  работам, осуществляющим библиотекой, в  частности,  к  процессу  оцифровки  книжного  фонда.
«Работа  библиотекаря  кроме  ответственной, также  и  счастливая работа: не  многим  суждено  работать  с  молодежью. Желаю  успеха  и новых  достижений  в  этом  трудном,  но  благодарном  деле»,- пожелал  Гагик   Варданян.
Профессиональный  этот праздник  оценила  и  заведующая  библиотекой  АГЭУ   Армине  Ованнисян.  Заведующая  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  отметила: «Значимость  работы  библиотекаря   отмечает  и   правительство, что  уже  и  оценивает  работу  библиотекаря.  Работник  библиотеки  тот  специалист, кто  должен  правильно  направить, благодаря  своим  знаниям, опыту  и  навыкам удовлетворить  требования  заказчика. Работать  в  библиотеке  насколько  ответственно, настолько  и  приятно, так как  ежедневно имеешь  дело  с  книгой, которая  является  одной  из  высочайших  ценностей  в  мире».